1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎e) Leden 15‎ > ‎

Den prevence - jezme zdravě!

přidáno: 25. 1. 2015 12:50, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 5. 3. 2015 9:16 ]

V pátek 23. ledna jsme se v rámci DNE PREVENCE věnovali zdravému životnímu stylu.

Na děti čekal zábavně naučný program v tělocvičně.

Žáci 1. - 5. třídy si mezi populárními písničkami poslechli i informace a mnoho zajímavého o dobrých návycích pro své zdraví a naopak, o tom, co by dělat neměli a proč.

Dětem se tento program líbil, zazpívaly si a nakonec i zatančily.

Pro žáky 2.stupně byl určen pořad s názvem Drogy, media a hudba http://www.preventivniprogram.cz/

Péče o zdraví je nedílnou  součástí  života, a tak byl tento projekt  zaměřen na prevenci. Žáci 1. a 2. ročníku shlédli film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek a poté hudební program Zdraví máme jenom jedno. Následně jsme kvízem prověřili, co si z programu odnesli. Celý den jsme zakončili seznámením s projektem Sněhuláci pro Afriku.

Žáci třetího ročníku se v rámci Dne prevence zabývali složením potravinové pyramidy. Aby si učení trošku zpestřili, donesli si obaly od potravin a společně třídili zdravé a nezdravé potraviny. Hra se jim velice líbila. Svoje celodenní snažení na závěr doplnili ještě krásným obrázkem.

Žáci 4.třídy se zabývali v rámci projektového dne zdravým životním stylem a s ním spojeným zdravým stravováním. Povídali si o složkách stravy, o jejich vlivu na zdraví, o nových pojmech jako jsou anorexie, bulimie, vegetarián, vegan. Spočítali si, kolik peněz jsou kuřáci ochotni "věnovat" svému zlozvyku. Po vystoupení v tělocvičně vyplňovali dotazník, který byl zaměřen na režim dne a zdravý životní styl. Celý den ukončili samostatnou prací, která byla věnována jednání dětí k sobě samým, ke kamarádům a dospělým lidem, které děti mají kolem sebe, zvažovali a vybarvovali obrázky, které vyjadřovaly správné chování. Věřím, že celý den byl dětem přínosem!

Žáci 5. třídy si první hodinu povídali, co životní styl zahrnuje, že kromě pečování o tělo musíme pečovat i o své nitro, o duši. Nejen se zdravě stravovat, sportovat, ale i pěstovat dobré vztahy. Další dvě hodiny se věnovali vaření zdravých dobrůtek. Děti si samy naplánovaly, co chtějí uvařit a pochutnaly si na zeleninovém salátu s jogurtovým dresinkem, kořeněných placičkách, jako dezert se podával mrkvový salát s mandlemi a rozinkami. Na zdraví jsme si připili kopřivovým sirupem.

Ve škole se o zdravém životním stylu můžeme bavit, motivovat k různým činnostem, ale pak je důležité, aby děti neseděly doma u tabletů a nekrmily se sladkostmi.