1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎f) Únor 15‎ > ‎

Kamínky

přidáno: 15. 2. 2015 12:51, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 11. 3. 2015 12:31 ]

Žáci 4.třídy se učili o horninách a nerostech, a tak se vydali do Trutnova do prodejny, kde se takové minerály prodávají. Vyslechli si pár slov o jejich zabarvení, názvech a výskytu. Dozvěděli se něco málo o čakrách a jak mohou kamínky ovlivnit naše těla skrze ně. Řeč přišla i na znamení zvěrokruhu a kamínky jim odpovídajícím. V závěru návštěvy si děti nakoupily kamínky a náramky nejen pro sebe, ale i pro své rodiče, kamarády. Domů si nesly růženíny, karneoly, jaspisy jadeity, křišťály, ametysty, jantary, tygří oka...
   Věřím, že se dětem podařilo uvědomit si, jak se vzájemně doplňuje a ovlivňuje živá a neživá část přírody. Stačí jen vnímat :-)
                                                                                                        J.Nosková