1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎g) Březen 15‎ > ‎

Párty se zdravou 5

přidáno: 8. 3. 2015 10:48, autor: Martin Rusz   [ Aktualizováno 5. 4. 2015 12:48 uživatelem Eva Rusová ]

V pátek 6. března jsme si užili pěknou párty na téma zdravá výživa. S paní lektorkou jsme si popovídali o tom, co je pro nás zdravé a co ne, zahráli jsme si několik her a nakonec jsme snědli všechno, co jsme si navařili.
     A teď rada pro tebe. Drž si zdravou pětku v jídelníčku, ať máš energii. Když budeš jíst 5x denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe a budeš se snáz soustředit na věci, které tě baví. A to celý den – od snídaně po večeři.                                                                                                                                                                                 Holky a kluci ze 6.A

Párty absolvovala i pátá a sedmá třída. Na dvě vyučovací hodiny jsme se tedy přemístili do naší školní kuchyňky a byli jsme zvědaví, co má pro nás paní nutriční poradkyně Tylová připravené. V první hodině jsme si povídali o zásadách zdravé výživy a hravou formou se seznámili s potravinovou pyramidou. Pak už nás čekala ta zábavnější část – žáci se rozdělili do skupinek a každá dostala za úkol podle receptu připravit jeden ze zdravých pokrmů. A tak jsme si v závěru pochutnali na lákavě vyhlížejících  rajčatech s mozzarellou, ovocném salátu a dalších pochoutkách. To vše jsme zapili výbornou domácí limonádou.

Žáci se tak sami přesvědčili, jak chutné a rychlé mohou být pokrmy ze zdravých a čerstvých surovin a určitě je to inspirovalo vyzkoušet si své kulinářské umění i doma.

E. Peterová