1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎g) Březen 15‎ > ‎

Síla lidskosti

přidáno: 20. 3. 2015 0:44, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 4. 5. 2015 9:44 ]

Ve čtvrtek 19. 3. jsme s žáky druhého stupně navštívili kino Vesmír, kde jsme zhlédli mnoha cenami ověnčený dokument Mateje Mináče Síla lidskosti. Tento film pojednává o Nicholasi Wintonovi, který z vlastní iniciativy před vypuknutím 2. světové války zachránil 669 převážně židovských dětí z okupovaného Československa. Dokumentárním filmem provázel Joe Schlesinger, reportér kanadské televizní stanice CBS, který je jedním ze zachráněných dětí. Dobové archivní záběry se střídaly se vzpomínkami Nicholase Wintona a jím zachráněných dětí. Po zhlédnutí filmu jsme se od pana Zdeňka Tulise, vedoucího vzdělávacího projektu Nickyho rodina – cesta bez návratu, dozvěděli zajímavosti z osobních setkání s Nicholasem Wintonem. Celý program v nás zanechal velmi silný dojem.

I.Šílová
více o projektu najdete na www.wintonfilm.com