1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎h) Duben 15‎ > ‎

5.A v galerii

přidáno: 30. 4. 2015 11:43, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 28. 6. 2015 11:39 ]

Žáci 5 A. navštívili v úterý 28. dubna Městskou galerii. Na výstavě Rozzářené noci a temné dny si prohlédli volnou tvorbu umělců Martina Skalického a Michala Šmerala, žáků akademického sochaře Michala Gabriela. Většinou abstraktní díla z mnoha různých materiálů byla vystavena od sklepa po půdu. Děti mohly obdivovat i krásný měšťanský renesanční dům z let 1580-1590,
ve kterém je dnes galerie umístěna.
Kurátorka paní Netolická si pro děti připravila výtvarnou dílnu. Mohli jsme tvořit z připravené montážní hmoty. Všichni se nadšeně vrhli do tvorby inspirováni tvorbou mladých autorů. Vznikala abstraktní díla např. Brána do ráje, Posmrtný teleport - kam? i díla konkrétní, Ostrov, Bobří hráz, Letadlo speciální konstrukce na létání nad špičatými horami, Bouda pro přítele člověka, Lupa, Létající olizovač jednorožec dvoudrápý. Žáci nahlédli do světa fantazie a užili si spontánní tvoření. Ani jsme nevěřili, že je už čas oběda a museli jsme se vrátit do školy.
L. Rosiová