1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎i) Květen 15‎ > ‎

Výlet do Liberce

přidáno: 1. 6. 2015 12:14, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 28. 6. 2015 11:46 ]
Dne 28.5. jsme s třídami 7.A a 8.A vyrazili vlakem na školní výlet do Liberce. První cíl naší cesty byla IQLANDIA, kde jsme strávili nevšední odpoledne. Žáci si na vlastní kůži mohli vyzkoušet mnoho zajímavých pokusů, zjišťovat nové informace a odnést si spoustu nečekaných zážitků. Všichni jsme se zúčastnili i Science show, kde nám byla zábavnou formou převedena ukázka chemických pokusů. Toto centrum bychom rozhodně doporučili jako výborný tip na výlet, protože sami zjistíte, že věda a technika rozhodně není nuda! 
Náš program  tady ale nekončil, a tak jsme se přemístili do kempu a ubytovali se v chatkách, které se na jednu noc staly naším domovem. Jako bonus nás tady čekal krásný výhled na Ještěd - třešničku pátečního dne.
 K dominantě tohoto kraje jsme se vypravili hned ráno po snídani. Počasí nám přálo a obloha slibovala dobrou viditelnost. I když by mnozí raději volili pohodlnější variantu lanovky, nakonec se ve všech probudil turistický duch a v báječném čase zdolali vrchol s vysílačem. Užívali jsme si ten pocit a udělali si přestávku na občerstvení, odpočinek, prohlídku této unikátní stavby a kochání se nádherným výhledem do krajiny. Dolů k tramvaji jsme se vydali po modré a cesta nám rychle utekla. Trošku unavení, ale plní dojmů jsme se přepravili na vlakové nádraží, kde jsme se znovu shledali s našimi zavazadly. S tímto městem plným možností jsme se loučili neradi a s příslibem, že se sem zase určitě vrátíme, protože nás tu čeká ještě mnoho dalších atraktivních míst, které stojí za návštěvu. 
Myslím si, že se nám školní výlet vydařil po všech stránkách a předčil naše očekávání. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další!
I.Šílová, E.Peterová, P.Obstová

Comments