1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎j) Červen 15‎ > ‎

Markoušovická rozhledna

přidáno: 8. 6. 2015 4:26, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 4. 7. 2015 12:20 ]

V pátek 5. června vyrazila třída 5. A na výšlap. Cílem byla turistická rozhledna na Markoušovickém hřebeni, vzdálená přibližně 6 km od naší školy.

Vzhledem k velmi příznivému počasí a takřka dokonalé viditelnosti bylo možné z rozhledny dohlédnout na vzdálený Kralický Sněžník, Orlické hory, Českomoravskou vrchovinu, nádrž Rozkoš, celé krkonošské podhůří, západní Krkonoše se Sněžkou, Rýchory, Vraní hory i polské Góry Sowie.

Dále bylo možné podívat se na město Trutnov téměř z ptačí perspektivy, včetně netradičního pohledu na naši školu.

Žáci 5. A doporučují všem, kteří Markoušovickou rozhlednu ještě nenavštívili, aby se tam vydali. Stojí to rozhodně za to J

I. Krejčíř