1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎a) září 2015‎ > ‎

Mladí zdravotníci v akci

přidáno: 6. 10. 2015 6:59, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 14. 11. 2015 13:03 uživatelem Eva Rusová ]
V pátek 2.října se na Paradráze v Trutnově sešli všichni žáci, kteří se zabývají zdravovědou. Probíhalo zde školení mladých záchranářů. Akci pořádal oblastní spolek ČČK v Trutnově. Mladí zdravotníci si opakovali a nacvičovali znalosti i dovednosti z první pomoci. Nácvik se jim bude určitě hodit, až budou soutěžit na blížícím se klání v Poskytování první pomoci.

Za naši školu se školili: páťáci -    Nikola Novotná, Simona Vejrychová, Madlen Škodová, Andrea Klozová a                                                               Markéta Stehlíková
                                   deváťáci - Ondřej Golík, Zdeněk Holman, Lukáš Kábrt, Adam Kracík a Martin Lhota

Zdravotníci řešili problémy typu: bezvědomí, šok, resuscitace, popáleniny, krvácení, zlomeniny, vymknutý kotník, vykloubené rameno, úpal aj. Hasičská hlídka mladé záchranáře prověřila po stránce hlášení požáru a zakládání ohně. Došlo též na znalosti o léčivých rostlinách a nechyběl ani důležitý nácvik transportu zraněného. Záchranář má být člověk bystrý, schopný rychle vyhodnotit situaci. Proto v jednom z úkolů měli zdravotníci řešit různé rébusy a skrývačky. Schopnost zvládat různé překážky a důvěřovat si navzájem prověřilo stanoviště, kdy museli mladí zdravotníci (svázáni ve dvojicích a zavázané oči jednomu z nich) projít překážkovou dráhu s plněním drobných úkolů.

Odměnou za vykonanou práci jim bylo vědomí, že mnoho nezapomněli, a také posilnění v podobě opečených vuřtů, které jim opekli studenti SLŠ v Trutnově. Novopečené zdravotnice z 5.A už mohou kamarády nebo příbuzné také klidně ošetřit, neboť po zaškolení ví, jak na to.

Teď jen ty vědomosti udržet v hlavě! První soutěž je již v listopadu na SZŠ v Trutnově. Už se těšíme!

B.Brožová

Školení mladých zdravotníků 2015