1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎b) říjen 2015‎ > ‎

HASÍK - požární prevence v 6.A

přidáno: 15. 10. 2015 12:14, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 7. 1. 2016 12:37 uživatelem Eva Rusová ]

V úterý 13.10. čekala naše šesťáky protipožární osvěta, kterou jim zprostředkovali přímo páni hasiči z projektu Hasík.

Ti přišli za dětmi do školy a povídali si o tom, jak vlastně hasičský sbor lidem pomáhá - co vše jsou schopni zajistit nebo vyřešit. Zopakovali si s dětmi základní telefonní čísla v případě nouze. Šesťáci si ujasnili, kdy a na jaká telefonní čísla volat, a připomněli si existující mezinárodní tísňovou linku IZS 112. Sehráli scénky, v nichž se trénovalo správné nahlášení určité tísňové situace - např. automobilové nehody apod.. Dozvěděli se také, jak rychle na hasícím přístroji poznat, který druh požáru s ním mohou hasit. Nechali si poradit, jak postupovat např. při vzplanutí oblečení, jež mají na sobě (to dokonce nacvičili). Také se dozvěděli, kde a za jakých pravidel mají zakládat ohniště atd. Udivilo je, co je kolem nás různých značek, tabulek, štítků apod., které nám mohou posloužit v případě, že musíme přesně popsat místo, kam mají záchranné složky přijet zasahovat. Šesťáci si uvědomili, že s tím, co už znají, mohou pomáhat i doma svým rodičům. Třeba ohlídat, aby si mladší sourozenec nehrál se zápalkami, nebo co je potřeba zkontrolovat, než odejdou z bytu - např. nenechat hořet svíčku bez dozoru... . 

Našim šesťákům už je dávno jasné, že: oheň je dobrý sluha, ale zlý pán!!!

Za sebe i pány hasiče musím děti ze šesté třídy hodně pochválit, jelikož se neustále hlásily, a téměř na všechno znaly odpověď!! 

V poutavé interaktivní lekci hasiči děti odměňovali za aktivitu a správné znalosti bílými žetony. Těmi pak šesťáci na konci lekce zaplatili za drobné dárečky. Po společné fotografii jsme si pak s pány hasiči slíbili, že se rádi ještě někdy uvidíme!! 

                                                                                                                                                                       B.Brožová 

Hasík v 6.A 13.10.2015


Comments