1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎c) listopad 2015‎ > ‎

Finanční svoboda

přidáno: 3. 12. 2015 2:11, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 7. 1. 2016 12:38 ]

V pátek 27. listopadu se žáci 7.A ponořili na celý den do světa financí. Pomocí deskové hry "Finanční svoboda" a pod vedením lektorky z České spořitelny si zahráli na finanční poradce rodiny Korunkových. Ukázali si na situacích ze skutečného života, že lepší je volné finanční prostředky investovat než je schovávat "pod peřinou, že zodpovědný dospělý člověk by neměl zapomenout na životní a úrazové pojištění živitelů rodiny a také jak důležité je pojištění vlastní nemovitosti.

A co bylo asi největším přínosem? Žáci snad pochopili, jaký je rozdíl mezi dobrým dluhem (např. že úvěr na vlastní bydlení je lepší než podnájem) a špatným dluhem (např. úvěr na vánoční dárky, na dovolenou atd.)

Myslím si, že toto báječné dopoledne si všichni užili a už se těší na další podobné dopoledne, které je čeká před vánočními svátky.

K. Šiling