1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎c) listopad 2015‎ > ‎

Hasík v 2.A

přidáno: 14. 11. 2015 12:53, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 7. 1. 2016 12:38 ]

Ve dnech 1.10. a 6.11. 2015 čekal na naše druháky dráček Hasík a s ním dva členové trutnovského záchranného  hasičského sboru. Poutavou prezentací a názornými ukázkami nás naučili, jak se zachovat v případě požáru někde venku nebo u nás doma. Připomněli nám, jak se mohou používat důležitá telefonní čísla a postup při telefonování na hasiče, policii, záchranku nebo na 112. Protože mezi návštěvami dráčka Hasíka proběhla u nás na škole cvičná evakuace, vědí už i druháci, co a jak udělat a jak se zachovat v nebezpečné situaci, i jak vypadá skutečný zásah hasičů. Umíme rozpoznat podle zvukových signálů nebezpečí (požár, povodeň, chemický poplach apod). Chceme proto touto cestou poděkovat pánům hasičům za poutavý výklad a vhodné praktické ukázky, za které děti dostávaly žetony. Ty pak proměnily za hezké dárky. Dráčku Hasíku a pánové hasiči moc děkujeme!

J. Pastorová