1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎c) listopad 2015‎ > ‎

Soutěž záchranářů v PPP

přidáno: 29. 11. 2015 14:20, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 7. 1. 2016 12:44 uživatelem Eva Rusová ]

Ve středu 25.11. se na trutnovské zdrávce již tradičně konala v oboru záchranářství všem známá soutěž v Poskytování první pomoci. Za naši školu se  soutěže zúčastnila dvě chlapecká družstva:

1.tým: Adam Kracík (kapitán), Ondřej Golík, Lukáš Kábrt

2.tým: Tomáš Taláb (kapitán), Zdeněk Holman, Martin Lhota

Většina pánů z devítky si podobnou soutěž vyzkoušela poprvé. Naši zdravotníci se připravovali opravdu sporadicky – pomocí jednodenního školení s oblastním spolkem ČČK na začátku října a pak už jen svým samostudiem. Poněvadž jsme na škole letošní rok přírodovědný kroužek neotevřeli a netrénovali tak záchranářské dovednosti, měli to naši soutěžící opravdu velmi těžké. Konkurence je vždy veliká (ve starší kategorii soutěžilo 17 tříčlenných týmů) a perfektně připravená (soutěžící navštěvují rok co rok kroužky zdravovědy)! Kluci se skutečně snažili vydat ze sebe maximum, ale nakonec to na pěkné umístění nestačilo. První tým obsadil 14. místo a druhý tým skončil na 16. místě. Své udělala i tréma a nervozita. Pánové zjistili, že zachraňovat životy, chce skutečně chladnou hlavu bez panikaření a bohatší zkušenosti!

Kluci zažili situace, které mohou nastat v běžném životě a i přesto, že v soutěži dost chybovali, jsou nyní po nových zkušenostech na záchranu lidských životů připraveni mnohem více než kdokoli jiný!! A to je vlastně účel této soutěže – připravit se na možnost, že budu muset někoho zachraňovat, a neselhat!!

Děkuji tímto hochům z 9.A za snahu a ochotu reprezentovat školu i s minimem zdravotnických zkušeností!!!

B. Brožová

Soutěž v poskytování první pomoci 25.11.2015