1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎c) listopad 2015‎ > ‎

Vzdělávací pobyt v Londýně

přidáno: 23. 11. 2015 11:47, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 27. 10. 2016 13:27 ]

V neděli 15. listopadu vyjelo našich 32 žáků společně se třemi pedagogickými pracovníky do Velké Británie. Autobus se dvěma řidiči a dvěma průvodci nás vyzvedl u školy v 11 hodin a nejprve jsme zamířili do Liberce, kde jsme nabrali další pasažéry. Naše dobrodružná výprava tak konečně mohla začít. Kolem 16. hodiny jsme opustili Českou republiku a přes Německo a Belgii jsme dorazili do francouzského Calais, kde jsme se nad ránem nalodili na trajekt. Foukal silný vítr, který řádně rozvlnil vody Lamanšského průlivu, a tak někteří z nás zažili mořskou nemoc. V Doveru jsme se opět dotkli pevniny a podél pobřeží dojeli do Brightonu. Tam měli řidiči povinnou devítihodinou přestávku, a tak jsme měli spoustu času na průzkum tohoto vyhlášeného letoviska. Kolem 19. hodiny jsme opět usedli do autobusu, který nás dovezl do Londýna, kde si nás na smluveném místě rozebraly anglické rodiny. Následující tři dny nás čekal nabitý program – dopoledne čtyři hodiny v anglické škole, u které nás o půl jedné nabíral autobus a zavezl nás jeden den do filmových studií, v nichž se natáčel Harry Potter, další den do londýnského City a ve čtvrtek potom na vyhlášenou památku Stonehenge. V pátek ráno jsme se sbalili na cestu domů, rozloučili se s našimi náhradními rodinami a nasedli do autobusu, který nás dopravil do centra Londýna. Tam nás čekal devítihodinový maratón po anglické metropoli. Svezli jsme se na London Eye, prohlédli si budovy Parlamentu, věž Clock Tower, Westminsterské opatství, náměstí Trafalagar Square a již po setmění dorazili k Buckinghamskému paláci. K nezapomenutelným zážitkům pátečního dne patřila také projížďka londýnským metrem. Kolem půl osmé večer jsme unaveni nasedli do našeho autobusu, který nás během následujících 22 hodin bezpečně přepravil zpět ke škole. Dokonce i obávaná plavba přes Lamanšský průliv proběhla při zpáteční cestě bez problémů. Náročný pobyt zvládli naši žáci na výbornou a svým přístupem a chováním se největší měrou zasloužili o pohodovou atmosféru a zdárný průběh celé naší akce.

I. Šílová, B. Brožová, P. Obstová

FOTO ZDE