1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎d) prosinec 2015‎ > ‎

Spolužačka Bodlinka

přidáno: 4. 12. 2015 12:17, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 27. 10. 2016 13:34 ]

Letošní zimu se budeme do školy těšit o trošku více.
Domluvili jsme se s pracovníky KRNAPu a ti nám přivezli živého ježka.
Pan Ing. Daniel Bílek připravil pro děti 4. a 5. třídy přednášku o ježcích. Kromě mnoha zajímavých informací se děti dozvěděly, jak se o malého ježka budou starat.
Víte např. kolik má ježek bodlin? Jaké druhy ježků můžete v našich končinách potkat a čím se liší? Na to se můžete zeptat dětí ze 4. nebo 5. třídy.
Ježkovi vyrobil pan Gregor ohrádku. Ta musí být dostatečně vysoká, protože v noci ježek ožívá a pěkně řádí. Děti mají ježčí služby a o zvířátko se starají. Dávají mu jídlo, vodu. Víte co takovému ježkovi chutná? Třeba vařené masíčko, vajíčko a jako zákusek si schrupne piškot.
Služba mu musí ohrádku čistit a denně ho váží. Vše zapisuje do deníku. Nejraději děti chodí s ježkem o velké přestávce na procházku. Také  děti rádi ježčí slečnu češou, jí se to také velmi líbí. Kluci i děvčata by ježka stále chovali, takže asi mnoho nepíchá.
Jméno měl ježek během několik minut. Naši Bodlinku na jaře vypustíme do přírody.

Lída Rosiová

foto zde