1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎d) prosinec 2015‎ > ‎

Trestní zodpovědnost

přidáno: 17. 12. 2015 11:09, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 14. 2. 2016 12:31 ]

V pondělí 14. prosince jsme v naší škole přivítali návštěvu z Bezpečnostně právní akademie Malé Svatoňovice. Ředitel této školy nejprve seznámil žáky devátého ročníku s tím, co pro ně konkrétně znamená, že dosáhli nebo brzy dosáhnout 15. roku věku a budou tak dle zákonů České republiky trestně odpovědní. Tři studenti akademie potom všem přítomným předvedli základy sebeobrany a vyzvali naše deváťáky, aby se také zapojili do akce – tuto příležitost se však žádný z nich neodvážil využít. V další vyučovací hodině se přednáška přesunula do tělocvičny, kde byly principy a způsoby sebeobrany přiblíženy v dalších názorných ukázkách. Děkujeme tímto zástupcům akademie za poučnou a inspirativní lekci a těšíme se na další spolupráci.

I. Šílová