1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎d) prosinec 2015‎ > ‎

Vánoční přespání

přidáno: 11. 1. 2016 4:52, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 3. 2016 9:21 ]

Spali jste někdy vedle ježka? My ano.

Konečně se žáci 5.A dočkali dlouho očekávané akce – vánočního přespávání ve škole.

V neděli večer jsme si kromě mnoha her připravili potřebné na pondělní vánoční besídku. Děvčata vyráběla vánoční cukroví a kluci lodičky z ořechů. U společné vánoční tabule jsme si zkoušeli některé tradiční vánoční zvyky s jablíčky.

Děti si přály stezku odvahy. Projít celou naší rozlehlou školní budovu v noci, jen za svitu svíček, není zase tak jednoduché. Další silný zážitek bylo samotné spaní. Ubytovali jsme se ve třídě, kde bydlí i naše Bodlinka. Poznali jsme, že i malý ježek dovede v noci nadělat hluku jako velký kanec.

Po společné snídani jsme s bodlinkou šli na procházku, zahráli si několik zimních her a hurá ke stromečku. Všichni  jsme pouštěli lodičky a plamínek jsme mohli pozorovat nejen na vodě, ale i v očích dětí. Většina dětí měla radost z ručně vyrobených dárků. Snad si někteří do života odnesou, že na dárcích je nejkrásnější obdarování druhého.

Tímto romantickým setkáním jsme se rozloučili s rokem 2015.

E. Peterová a . Rosiová