1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎g) březen 2016‎ > ‎

Jsme škola šplhounů … (anebo šplhačů ?)

přidáno: 17. 3. 2016 10:05, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 6. 7. 2016 12:12 ]

Dne 10. března 2016 proběhlo v tělocvičně zdejší základní školy v Poříčí Okresní a zároveň i Krajské kolo ve šplhu kategorie IV (7. – 9. tříd ZŠ) a kategorie V (SŠ) dívek a chlapců. S těmito soutěžemi má naše škola již víceleté zkušenosti a nutno říci, že jsme byli téměř vždy úspěšní. Zkrátka „bedna“ nás takřka nikdy neminula. Ten letošní ročník byl ale oproti těm předešlým v něčem jiný.  Rozdíl se týkal především počtu přihlášených družstev a tudíž hlavně konkurence - ta byla výrazně vyšší. Umístění mezi prvními třemi družstvy tedy znamenalo pro každého obrovský úspěch.

Družstvo v kategorii dívek bylo „postaveno“ spíše z povinnosti, když už jsme se stali spoluorganizátory této soutěže. Dvě třetiny družstva tvořily žákyně 7. ročníku. To znamená, že náš tým patřil mezi úplně nejmladší. Celkové 3. místo bylo tedy opravdu obrovským překvapením.

Družstvo chlapců mělo naopak vysoké ambice. Proto jsme si dovolili postavit i dva týmy, které nás v této kategorii reprezentovaly. Až do závěrečných soutěžních pokusů se dalo těžko předpokládat, kdo že vlastně vyhrál, jak celá soutěž dopadla. Nakonec především díky zlepšeným výkonům ve třetím kole a celkové vyrovnanosti celého družstva se nejvíce radovala především naše škola – tým „A“.  Získali jsme titul krajských přeborníků ve šplhu základních škol.! Ani tým „B“ nezklamal, obsadil celkově cenné 5. místo.

Reprezentanti školy ve šplhu:

Dívky                    - Pavlíková Denisa (9. A), Janečková Zuzana (7. A), Kuhnová Jitka (7. A)

Chlapci „A“         - Hošek Ondřej (9. A) celkově 3., Horák Tomáš (8. A) 4., Kulich Jakub (9. A) 7.

„B“           - Taláb Tomáš (9. A) 8. místo, Šmída Radek (8. A), Zámečník Lukáš (9. A)

Gratuluji a děkuji za reprezentaci školy!

Zdeněk Švarc

Pozn.: V naší tělocvičně proběhlo ve dnech 18. a 19. března 2016 i Republikové finále středních škol ve šplhu.