1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎g) březen 2016‎ > ‎

Planetárium

přidáno: 6. 3. 2016 9:59, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 6. 7. 2016 12:20 ]

Ve středu 2. 3. se třída 5. A vydala na návštěvu Hvězdárny a planetária v Hradci Králové, aby tak završila učivo o vesmíru, které jsme probírali při hodinách přírodovědy. Všichni jsme se těšili, že odhalíme další tajemství, která se kolem nás ukrývají. Abychom si užili výlet, jak má být, vypravili jsme se vlakem. Cestu jsme si zpříjemnili hraním her a povídáním, takže nám rychle utekla a my už stáli před bojovým úkolem - najít správné stanoviště autobusu městské dopravy, aby nás přiblížil k planetáriu. To se nám podařilo a v deset hodin jsme stanuli před novou budovou planetária, kde se nás hned ujali místní pracovníci. Usadili nás do digitálního sálu a čekal nás první bod programu - pořad Sluneční soustavou. Žáci si prohloubili informace o pozorování noční i denní oblohy a užili jsme si průlet sluneční soustavou. Díky moderní technologii a poutavému výkladu nám připadalo, že máme hvězdy i planety na dosah ruky. Za odměnu nám byla potom puštěna animovaná astronomická pohádka Polaris o neobvyklé výpravě do vesmíru. Po malé pauze na svačinu jsme se ještě šli podívat do hvězdárny, kde jsme si mimo jiné prohlédli skutečný dalekohled na pozorování oblohy. Po nakoupení nezbytných suvenýrů jsme už spěchali na zastávku, abychom stihli zpáteční vlak.

Výlet za poznáním splnil naše očekávání, odnesli jsme si spoustu informací i zážitků. Do planetária se určitě zase vrátíme, protože se nám tam moc líbilo a čeká nás tam ještě mnoho nepoznaného.

E.Peterová, L. Rosiová