1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎f) únor 2016‎ > ‎

7.A na lyžích

přidáno: 14. 2. 2016 11:35, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 6. 7. 2016 11:59 ]

Od 7.do 12.února 2016 se 22 žáků 7.A zúčastnilo lyžařského výcviku na Friesových boudách v Krkonoších. Přes počáteční nepřízeň počasí musím celkově celý týden hodnotit jako velice povedený!!! 9 žáků se v pondělí postavilo na sjezdové lyže vůbec poprvé, aby v pátek předvedlo na svahu své lyžařské umění v plné kráse. Nádherné obloučky převáděla zejména Kačka Karászová, Ondra Beran si jel své vlastní tempo rozvážného lyžaře, do riskantnějšího stylu jízdy se směle pustili Anička Vyhlídová, Radim Stehlík či Filip Rykala. Ti zkušenější lyžaři si vyzkoušeli jízdu na snowbladech, některé jejich kreace na těchto krátkých lyžích byly opravdu velice zdařilé :-)

Nedostatek sněhu na začátku týdne jsme řešili výukou lyžování na běžkách, kratší výlety jsme pak na přání dětí absolvovali po každodenním sjezdovém lyžování. Vhod nám také přišla regenerace ve wellnes centru na hlavní budově - vířivka, pára, bazén s protiproudem...Paráda!

Poděkování za vydařený výcvik patří všem skvělým žákům, personálu Friesových bud za jejich příjemné vystupování a skvělou kuchyni a instruktorkám Hance Šulcové a Veronice Hepnarové.

Mgr.Karel Šiling