1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎f) únor 2016‎ > ‎

Velký úspěch velkých florbalistů

přidáno: 12. 2. 2016 1:48, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 6. 7. 2016 12:26 ]

… tak konečně!

Družstvo našich chlapců se ve čtvrtek 11. února 2016 zúčastnilo Krkonošského florbalového poháru určeného pro žáky základních školy v kategorii 8. – 9. tříd.  V letošním roce se této již tradiční florbalové soutěže, kterou pořádá trutnovské Středisko volného času, zúčastnilo 8 družstev z Trutnova a blízkého okolí.

Jednotlivá družstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech, kde se soupeři střetli systémem „každý s každým“.  V naší skupině hrály kromě nás týmy – ZŠ R. Frimla, ZŠ Pilníkov a  ZŠ Radvanice. Jednotlivá utkání naší skupiny dopadla pro nás až nečekaně jednoznačně – 8 : 1, 8 : 0 a 9 : 0!!! Náš tým tedy suverénně postoupil do semifinále z prvního místa. V něm se pak střetnul s celkově druhým týmem skupiny „B“, kterým byli hráči ZŠ Kpt. Jaroše. Tento tým složený převážně z hráčů trutnovského hokejového družstva a vedený naším kolegou J. Molingrem hrál velmi dobře a v některých fázích utkání nás i přehrával. Po prvním poločase byl stav utkání 0 : 0. Drama utkání se blížilo neúprosně do prodloužení. Jednu a půl minuty před koncem však rozhodla nechytatelná bomba v podání Ondřeje Hoška po odpískaném faulu.
Toto velice nervózní utkání pro nás tedy skončilo šťastně v poměru 1 : 0.
Postoupili jsme do finále.

Ve finále pak proti sobě nastoupila neporažená družstva – ZŠ Mládežnická Trutnov a ZŠ Náchodská. Náš soupeř měl velice kvalitní tým složený z aktivních hráčů mládežnického trutnovského florbalu. Nutno říci, že některé zákroky našich soupeřů byli na hranici regulérnosti. Možná i díky tomu jsme o 4 minutách prohrávali 0 : 2. Náš tým se však nevzdával … a to nejen co se týče stability hráčů na nohách neboli přiměřeného důrazu. Vždyť jsme měli v týmu mimo jiné Lukáše Féra … Ještě před poločasem jsme dokázali vstřelit celkem šťastný gól v podání Radima Trníka.  Druhý poločas byl tedy stále otevřenou záležitostí. Dvě a půl minuty před koncem utkání se podařilo vyrovnat Ondrovi Hoškovi ve spolupráci s Ondrou Housou způsobem, který nepostřehl ani rozhodčí ani hráči a vedoucí týmu, míček se však evidentně odrazil zpoza brankové čáry ven.  Drama však zdaleka nekončilo. Dvě minuty před koncem byl vyloučen náš hráč – Kryštof Potoček za údajné nedodržení vzdálenosti při rozehrávce soupeře, a to na 2 min., přestože v jednotlivých utkáních byli vylučováni hráči maximálně na 1 minutu! Naštěstí po druhé urgenci vedoucího družstva uznal rozhodčí svoji chybu a půl minuty před koncem utkání pustil našeho „hříšníka“ do hry. No a ten pak z následného protiútoku – 12 s před koncem utkání tento náročný souboj rozhodl!
                                              ZVÍTĚZILI JSME 3 : 2 (a pak že není spravedlnost …).

Všem našim níže uvedeným žákům děkuji za výborný kolektivní výkon a reprezentaci školy.

-          Kryštof Potoček – C, Radim Vacek, Radim Trník, Lukáš Fér, Ondřej Housa, Ondřej Hošek, Jan Černík, Lukáš Zámečník – G (nejlepší brankář turnaje!)ll

… a tak jsem se konečně dočkal…

Zdeněk Švarc