1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎f) únor 2016‎ > ‎

Zeměpisná olympiáda

přidáno: 24. 2. 2016 11:35, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 6. 7. 2016 12:30 ]

V úterý 16. února proběhlo na gymnáziu ve Dvoře Králové n. Labem okresní kolo zeměpisné olympiády. Každou základní školu a příslušné ročníky gymnázií okresu Trutnov mohli v každé kategorii reprezentovat dva žáci. 

Kategorie A je určena pro žáky 6. ročníků a soutěžící změřili své síly v oblasti kartografie, vesmíru a planety Země a v obecné zeměpisné geografii. Naši školu reprezentoval Petr Kosař, který se umístil na 21. příčce. 

Dále jsme měli zástupce v kategorii B, která je určena pro žáky 7. ročníků. Ti museli předvést své zeměpisné dovednosti a znalosti v oblastech  kartografie, obecné fyzické geografie, obecné sociální geografie, Afriky, Austrálie a Oceánie, Ameriky. V nabité konkurenci obsadil Martin Taláb 16. místo. 

Dva zástupci – Stanislav Horák a Tomáš Taláb naši školu reprezentovali v kategorii C, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků. Jejich otázky byly z oblasti kartografie a geoinformatiky, obecné fyzické geografie a Evropy. Naši zástupci se umístili na 11.- 12. místě (Stanislav Horák) a 19. místě (Tomáš Taláb). 

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

I.Šílová

Comments