1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎i) květen 2016‎ > ‎

Bodlinka v lese

přidáno: 6. 5. 2016 11:16, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 6. 7. 2016 12:03 ]

Žáci 4. a 5. třídy šli v úterý 3.5. na vycházku a jednu kamarádku nechali v lese!

Ale nebojte se, nebyla to žákyně naší školy, ale Bodlinka. Ježek, o kterého se děti ze 4. a 5. třídy několik zimních měsíců staraly. Denně jí čistily ohrádku, nosily dobroty a venčily ji. Také psaly pravidelně záznamy, takže víme, že nám Bodlinka za zimu přibrala téměř 200 g, nyní vážila 780 g. Také víme, že jí nejvíce chutnalo libové vařené masíčko, žloutky a jako moučník si dávala piškoty či vlašské ořechy.

S Bodlinkou jsme se rozloučili, naposled si ji pochovali a vybrali jí pěkné místečko u hromady listí a roští. Bodlina se chvíli rozkoukávala, ale určitě si rychle zvykne na změnu k lepšímu, žížalek a broučků si najde dostatek.

Projekt KRNAPu – ježek do školy je vhodný způsob jak zpestřit dětem výuku a učí se tak pravidelné zodpovědnosti. Většinou se rádi o nějaké zvířátko starají a mnozí doma žádné nemají.

Protože bylo krásné jarní počasí, v lese to vonělo, šumělo a vše se zelenalo, zůstali jsme tam do oběda. Čtvrťáci se pustili do sbírání rostlin, které budou zkoumat a poznávat. Na páťáky čekala cesta za jarním barevným tajemstvím. Na cestě plnili mnoho úkolů, hledali Frňákovník, naučili se šifrovat, řešili přírodovědné kvízy a hádanky. Zahráli si mezi stromy i různé zábavné hry.

Z Poříčského hřbetu je krásný rozhled, celé Poříčí je jako na dlani. Cestičky jsou udržované, přibyly lavičky a cvičební nářadí. Určitě je to skvělý cíl na odpolední procházku.

L. Rosiová