1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎i) květen 2016‎ > ‎

Klání mladých zdravotníků

přidáno: 8. 5. 2016 16:56, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 6. 7. 2016 12:13 uživatelem Eva Rusová ]
Ve středu 4.5. se pětice našich zdravotníků utkala s dalšími hlídkami na soutěži v poskytování první pomoci organizované oblastním spolkem ČČK v Trutnově. Akce se měla uskutečnit v Městském parku nad SLŠ, ale vzhledem k nevlídnému počasí se přesunula do poněkud stísněných chodeb samotné lesnické akademie, kde právě začaly maturitní zkoušky.

Bojovalo se ve třech zdravotnických úkolech, obvazové technice, transportu zraněných, znalostech anatomie člověka, historie Červeného kříže, léčivých bylinách, dopravních pravidlech, paměťových úkolech a všeobecném přehledu.

Všichni naši zdravotníci byli hoši z 9.A: A.Kracík (kapitán), O.Golík, Z.Holman, L.Kábrt a T.Taláb.

V kategorii starších žáků bylo přihlášeno 12 družstev, přičemž jedna hlídka nedorazila.
Naše zdravotnická parta se před soutěží sešla jen dvakrát, aby oprášila své vědomosti. Nakonec se umístila na slušném 6. místě. Myslím, že chlapci se v běžném životě určitě neztratí a v krizových situacích si určitě poradí! To je také smyslem podobných soutěží - připravit mladé lidi do života!

Všem hochům z 9. třídy tímto děkuji za reprezentaci školy a přeji stále pevné nervy a správný úsudek!
                                                                                                                                                                             B.Brožová