1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎j) červen 2016‎ > ‎

5.A jela na výlet

přidáno: 13. 6. 2016 11:14, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 8. 7. 2016 13:35 ]

Ve středu 8.6. ráno nás vlak dovezl do Žďáru n. M. a šlapali jsme do kopečka ke kempu Ostaš.

Ubytováni jsme byli ve velmi pěkných chatkách. Po obědě jsme zahájili námořní plavbu. Naše tři lodě se vydaly na širé moře, občas někde zakotvily. Plavčíci se učili vázat uzle, přijímat a dešifrovat zprávy a pozorovat moře, např. hledat bójky. Pluli jsme ke Kočičímu hradu, ten jsme zdárně dobyli, prolézali labyrintem a užívali si rozmanitého skalnatého terénu, s mnoha jeskyněmi a útvary. Potkali jsme Zbrojnoše, vyhnuli se Mohyle smrti, hledali Medvědy a kluci se svezli Čertovým autem.

Cestou naše lodě v přístavech doplňovaly zásoby vody i jídla. Kapitáni rozdělovali posádce úkoly a posádky velmi dobře spolupracovaly.

Stihli jsme ještě doplout i na vrchol stolové hory Ostaš, 700m. n. m., odkud jsme jako z kapitánského můstku měli krásný výhled na broumovské a polické okolí.

Po návratu do kempu všichni využili nabídky sportovních atrakcí. Fronta se vytvořila u lanovky, každý zkusil slacklinu. Večeři jsme slupli jako malinu, zahráli si okolo ohniště několik zábavních námořnických her a po náročném dni všichni spali, jako když je do moře hodí.

Ráno po rozcvičce lodě šťastně propluly průlivem, doplnily zásoby, plavčíci uklidili své kajuty a odpluli jsme z velmi příjemného přístavu směrem na Polici n.M.

V muzeu Merkuru se nám všem moc líbilo, prohlédli jsme si velmi zajímavé exponáty, celé Ocelové město z Merkuru, které je postaveno na 24m2, váží 1200kg a spojuje ho 320 000ks šroubků a matiček. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací, ale hlavně jsme si mohli vyzkoušet sami svoji šikovnost se stavbou stavebnice. Každý se pokusil uspět o titul inženýr 5. A. Několika žákům se opravdu podařilo postavit pěkné dílko.

Cestou na vlak do Žďáru nás zlákalo dětské hřiště, protáhli jsme si namožené svaly a pak už jen nastoupili do vláčku, zamávali sv.Eustachovi, patronovi lovců a celé rezervace.

Výlet se povedl, užili jsme si ho všichni, žáci byli hodní a spokojení.

L. Rosiová, E. Peterová