1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎j) červen 2016‎ > ‎

7.A na Ostaši

přidáno: 8. 7. 2016 11:54, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 5. 9. 2016 12:27 ]

Ve středu 22. června jsme si dali sraz na vlakovém nádraží v Poříčí. Bylo krásné slunečné odpoledne a nás čekaly tři dny výletu. Po hodinové jízdě jsme konečně vystoupili a vydali se na naši první pěší túru do kempu Ostaš. Cestu lesem jsme zdolali bez obtíží a za odměnu na nás čekal vytoužený kemp s krásnými chatkami a nádherným okolním prostředím. Bylo už pozdě odpoledne, a tak přišel čas rozdělat táborák a opéct "večeři". 
Druhý den nás čekala další, tentokrát celodenní túra z kempu na chatu Hvězda. Předem jsme nevěděli, jak náročná cesta nás čeká, jisté bylo jen to, že je veliké vedro. A když jsme se z ochozu chaty kochali pohledem na broumovskou kotlinu (ještě navíc posilněni dobrou palačinkou), došlo nám, jaké převýšení jsme zdolali a že za sebou máme opravdu dlouhou cestu.  Že nás čeká cesta zpět ještě o něco delší a náročnější, jsme neměli ani tušení. Skalním bludištěm jsme naštěstí nebloudili, cestu směrem k Polici nad Metují jsme hravě našli. Největší radost jsme ale měli ve chvíli, kdy se nám do cesty připletl rybník - neodolali jsme a teplotu vody okamžitě vyzkoušeli. V Polici jsme si pak ještě dali výbornou zmrzlinu a pomalu se začali těšit na večeři v kempu.
Š
koda, že jsme museli další den po snídani odjet domů. Nechtělo se nám, protože na Ostaši bylo nádherně a užili jsme si spoustu legrace. 

P. Obstová, K Šiling


 

Comments