1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎j) červen 2016‎ > ‎

Cyklák

přidáno: 25. 6. 2016 12:07, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 5. 9. 2016 12:28 ]

V neděli 12. 6. jsme se sešli u školy, sbalili kola a vyjeli na cykloturistický kurz do Nebákova v Českém ráji. Když jsme v odpoledních hodinách dorazili do kempu, vybalili jsme si kola a ubytovali se v chatkách. Ještě v ten den učitelé naplánovali krátkou vyjížďku do Troskovic. Návrat byl ve večerních hodinách a než jsme šli spát, neminula nás krátká přednáška o bezpečnosti na kole, seznámení s programem  celého kurzu a rozdělení služeb. Pondělní budíček byl o půl osmé a po ranní hygieně následovala snídaně. V deset hodin jsme vyjeli do Sobotky, kde jsme dostali krátký rozchod, a ze Sobotky na hrad Kost přes údolí Plakánek. Po návratu asi ve dvě hodiny jsme si dali pořádný oběd. Po obědě byla nutná údržba kol a hrál se volejbal, protože krásně svítilo sluníčko. Po večeři, když byli všichni dosyta najedeni, jsme dostali volno. Před večerkou, která byla v deset hodin, proběhla přednáška a potom jsme šli všichni spát. V úterý po snídani byl naplánovaný výlet na Trosky, bohužel nás chytlo deštivé počasí, ale i přesto jsme si udělali krátký závod a absolvovali sjezd, kterého se zúčastnilo pouze několik jedinců. Všichni jsme se už těšili na oběd v kempu. Po jídle nás pěkné počasí vytáhlo na Hrubou Skálu. Navečer Denisa s Radimem vyzvali pana ředitele s paní učitelkou na volejbal. Bohužel prohráli. Ve středu celý den pršelo, a tak jsme si udělali alespoň dvě přednášky a zkusili si zalepit duši na kole. Ve čtvrtek bylo krásné počasí a my vyrazili na celodenní výlet. V půlce trasy nás přepadl hlad, a proto jsme si v Branžeži dali oběd. Naše zpáteční cesta vedla kolem Kosti. Byl to nádherný výlet, ale pro některé jedince dost dlouhý, protože to bylo asi 56 km. Naše nohy za celý kurz najely zhruba 170 km, což nám stačilo na pokoření školního rekordu. Po návratu asi ve čtyři hodiny nás nenapadlo nic jiného, než jít na chatky a odpočívat. Večer jsme vyzvali učitele na odvetu, ale opět to na vítězství nestačilo. V pátek nás chytlo deštivé počasí, ale to nám vůbec nevadilo, protože jsme si balili věci, myli kola a čekali na pana Talába, který přijel ve dvanáct hodin. Po obědě, když byla kola naložena, jsme se rozloučili a odjeli zpět do Trutnova.
Děkujeme panu řediteli a paní učitelce Šílové za pěkný program a panu Talábovi za odvoz.

Za cyklisty Tomáš Taláb