1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2015/16‎ > ‎j) červen 2016‎ > ‎

Rozloučení deváťáků

přidáno: 8. 7. 2016 12:54, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 5. 9. 2016 12:32 ]

Poslední školní den byl zároveň dnem loučení deváťáků. Přečtěte si, jak krásně se s námi rozloučili:

Milé paní učitelky, páni učitelé  a žáci této školy, dnešním dnem pro nás všechny něco končí a na něco nového se začínáme těšit.

Psal se rok 2007 a my jsme nastoupili plni nejistoty a očekávání do 1. třídy, kde se nás ujala paní učitelka Jana Pastorová, která položila základní kameny našeho vzdělání. I když byla někdy rázná a přísná, hodně nás naučila a jsme jí za to vděční.
Na prvním stupni jsme prošli i rukama paní učitelky Jitky Horákové, která s námi neohroženě vyrazila na školu v přírodě a nacvičila s námi nezapomenutelné představení „Kuřátka“, se kterým jsme vystoupili na školní akademii. Kdo ví, jestli by i po těch letech bylo toto vystoupení stejně roztomilé :o)
Čtvrtou a pátou třídou nás provedla paní učitelka Šárka Gregorová, které jsme vděční za základy pro druhý stupeň. Tato hodná, ale zároveň i přísná paní učitelka si nás dokázala vždycky srovnat a jen díky tomu s námi zvládla další školu v přírodě!
V roce 2012 se před námi otevřely brány onoho pověstného druhého stupně a my jsme začali vystrkovat růžky! Naší ochránkyní, zachránkyní, opatrovnicí a někdy i tak trochu chůvou se stala paní učitelka Iveta Šílová, která se s námi zlobí dodnes :o) Naše třídní by se dala popsat jako úžasná, trpělivá, vtipná, chytrá a velice psychicky odolná bytost. I když jí za to často v danou chvíli nedokážeme dost poděkovat, moc dobře víme, že bez ní by byl náš život velmi krušný. Vždy si pro nás připraví pěknou hodinu, zachraňuje naše známky, brání nás, hodně nás naučí, má s námi svatou trpělivost a nikdy se nenechá rozhodit, i když se o to celé ty roky urputně snažíme :o)
Za těch společně strávených devět let se složení naší třídy zase tak moc nezměnilo, více změn postihlo učitelský sbor. Někteří učitelé odešli, jiní přišli, někteří nám chybí, další už méně. Po některých učitelích se nám bude stýskat hodně. Za celou třídu mohu jistě říct, že nikdy nezapomeneme na veeeelmi obsáhlé poznávačky paní učitelky Brožové, na pana učitele Hornycha a jeho povel „AKCE“, když jsme měli psát test, na paní učitelku Patkovou, na kterou bychom se rádi dívali i častěji než jen na hodinách angličtiny, na pana učitele Šilinga, který nás  bohužel učil jenom jeden rok, na paní učitelky Peterovou a Krumphanzlovou, které s námi měly pevné nervy nebo na pana ředitele, který je z nás  někdy hodně nervózní, občas na nás křičí, protože neumí pískat:o), ale který umí úžasně rychle psát na klávesnici a za jehož působení se škola neskutečně posunula směrem nahoru, protože mu na ní a na lidech hodně záleží.
Když si jednou řekneme „jo tenkrát na základce…“, nebudou to jen vzpomínky na školy v přírodě, výlety, zájezd do Londýna, lyžařský nebo cyklistický kurz nebo zdolávání Ještědu, ale budou to hlavně vzpomínky na lidi, kteří nás za těch devět let ovlivnili a dovedli nás až sem. Jednou určitě oceníme vaše úsilí a pochopíme, že všechno, co jste ve vztahu k nám udělali, i když se nám to mnohdy nelíbilo, bylo k něčemu dobré a něco nás to naučilo.

Nezbývá nám už nic jiného, než se s vámi rozloučit a za všechno poděkovat. Za celou devátou třídu vám přeji krásné prázdniny a úspěšný školní rok 2016/2017, ale vězte, že bez nás už to nebude ono :o)

Článek v Trutnovinkách zde