1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎d) prosinec 2016‎ > ‎

Kraje pro bezpečný internet

přidáno: 8. 12. 2016 11:43, autor: Eva Rusová   [ Aktualizováno 11. 3. 2017 9:24 uživatelem Admin Google ZŠ Náchodská ]

Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Naše děti umí s novými technologiemi zacházet mnohdy lépe než my, ale ne vždy si všechny úplně uvědomují, jaká rizika na ně v kyberprostoru číhají. Proto jsme se na jaře letošního roku rozhodli zúčastnit projektu „Kraje pro bezpečný Internet“, podporovaného Asociací krajů České republiky. Žáci 4. až 9. třídy naší školy nejprve absolvovali odborně připravené e-learningové kurzy a následně vyplnili elektronický kvíz. Královéhradecký kraj vypsal v rámci projektu soutěž škol o finanční dar za nejvyšší úspěšnost žáků v e-kvízu a naše škola obsadila krásné 2. místo. Nejenže se tak naši žáci dozvěděli leccos o temných hlubinách internetu (i lidské duše), ale naše škola navíc od kraje obdrží i finanční odměnu ve výši 15 000,- Kč. Děkujeme všem našim žákům – je to hlavně jejich práce.

Více se o projektu můžete dozvědět na www.kpbi.cz

I.Šílová