1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎d) prosinec 2016‎ > ‎

Nebe i peklo na přístavbě naší školy

přidáno: 8. 12. 2016 4:26, autor: Eva Rusová   [ Aktualizováno 17. 1. 2017 12:17 uživatelem Admin Google ZŠ Náchodská ]

Žáci 4. A, 4. B a 5. A se po velké přestávce, kterou tráví venku na čerstvém vzduchu, vrátili do trošku jiného prostředí. 
V přízemí je čekalo peklo s čerty a mnoha záludnými místy. V čertí jeskyni si s děsivým čertem zkoušeli nejděsivější škleb, z naší voňavé a bílé kuchyňky se stala rudá čertí sluj plná čertího smradu. Každý si našel potmě svého čerta. Také se mohli kluci i děvčata vydat přes hory pro Káču v čertovském převlečení. Snadné bylo házení brambor do čertí jámy. Pokud si nepřekousli jazyk na schodech, protože když chcete vystoupat z pekla po schodech, musíte na každém říci jeden jazykolam, tak se dostali do nebe.
Tam na děti čekali andělé a klidné soutěže. Naučili se básničku, foukali andělský prach po andělské dráze. Každý si vyzkoušel složit Mikulášské puzzle a vyluštit šifru s andělským poselstvím. Dozvěděli se zajímavé informace o sv. Mikuláši. Věděli jste např., že do Nizozemí připlouvá lodí 11. 11. a doprovází ho Černý Petr, který do jutového pytle bere zlobivé děti? Takové děti my ve škole nemáme, proto si všechny vyrobily „Mikulášský kolíček“ na památku těchto radovánek. 

Velké poděkování patří čertům a andělům z 9. třídy, kteří velmi pěkně děti provázeli oběma světy. 

L.Rosiová

Mikuláš 4-5.


Comments