1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎h) duben 2017‎ > ‎

Legiovlak

přidáno: 12. 4. 2017 2:21, autor: Eva Rusová   [ Aktualizováno 14. 6. 2017 12:28 uživatelem Admin Google ZŠ Náchodská ]

V pátek 7. dubna jsem s našimi deváťáky a osmáky navštívili na trutnovském hlavním nádraží pojízdné muzeum – Legiovlak. Ten je replikou vojenského vlaku – tzv. ešalonu z období 1. světové války, s nímž se českoslovenští legionáři přesouvali za bojů s bolševiky přes Rusko po Transsibiřské magistrále na západní frontu či zpět do vlasti.

Deváťáci o prohlídce napsali:

1.       Skupina:

Dne 7.4. jsme byli v Trutnově na hlavním vlakovém nádraží na prohlídce Legiovlaku. Přivítal nás sympatický průvodce v legionářské uniformě. Viděli jsme různé druhy vagónů a v nich dobové oblečení, předměty, fotografie a zbraně. Průvodce měl zajímavý výklad, který se dobře poslouchal. Zaujalo nás mnoho věcí. Mimo kulometu Maxim a velkého děla nás zaujal i „guláškanón“ (tj. polní kuchyně). Poté jsme se podepsali v návštěvní knize, vyfotili jsme se s průvodcem a vydali se do školy „motoráčkem“. Celou prohlídku jsme si užili.

 

2.       Skupina

Dne 7.4. 2017 jsme se zúčastnili ve spojení s 8. třídou prohlídky Legiovlaku v Trutnově. Prošli jsme spoustu vagónů, kde každý byl něčím výjimečný (např. těpluška, zdravotní vagón, velitelský vagón, vagón s guláškanónem (kuchyní), poštovní vagón atd.) Prováděl nás sympatický průvodce, který nám vše zajímavě přednesl a vysvětlil. Byl oblečen v uniformě z tehdejší doby. Velmi nás tato prohlídka zaujala i za nepříznivého počasí a klidně bychom ji s radostí navštívili znovu. Nakonec jsme se podepsali v návštěvní knize, vyfotili se, mohli nakoupit spoustu suvenýrů, pak se jen rozloučili, poděkovali a vyrazili zpět do školy.

Za všechno děkujeme.

Iveta Šílová

2017 04 Legiovlak


Comments