1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎h) duben 2017‎ > ‎

My se práce nebojíme

přidáno: 24. 4. 2017 12:55, autor: Eva Rusová   [ Aktualizováno 14. 6. 2017 12:29 uživatelem Admin Google ZŠ Náchodská ]

Je tu pátek(21.4.) a nám končí další pracovní týden. Jenže my tento den rozhodně nebudeme trávit ve školních lavicích. Jedeme do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Naše oblečení ovšem neodpovídá běžnému výletu. V batůžku najdeme kromě svačiny a pití také pracovní rukavice. A dobrodružství může začít. Vyskakujeme na nakládací plochu menšího náklaďáku a vyrážíme. Už to je pro nás nevšední zážitek. Počasí nám také přeje. S respektem posloucháme hlasy lvích šelem, které nás doprovází při čištění nedalekého prostranství. Nosíme větve, hrabeme listí a po nás zůstává pečlivě upravená čistá plocha. Díky dobře zorganizované práci a obrovskému pracovnímu nasazení je úkol brzy splněn a nás čeká příjemná odměna – objevování exotických zvířat Afrického kontinentu. Snad první teplé jarní paprsky začarovaly zvířata tak, že se vůbec nebála a předváděla se jako modelky. Malý nosorožec odhodil veškeré zábrany a přišel si nás pěkně zblízka omrknout. Opičky se předváděly, hadi se pyšnili svými nově převlečenými kabátky. Zbyl i čas na prolézačky či procházku po africké vesnici. 

Ani se nám nechtělo domů. Někteří si cestou schrupli, jiní se bavili hraním her. Děkujeme pracovníkům ZOO, že nám umožnili vidět zahradu zase z jiného pohledu, než jak to vidí běžní návštěvníci.

Žáci 4. B s Lídou Rosiovou a Petrou Endrychovou

2017 04 ZOO 4.B

ZOO.pptxComments