1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2011/12‎ > ‎j) červen 12‎ > ‎

Školní výlet 8.A

přidáno: 14. 6. 2012 6:04, autor: killar@zsnachtu.cz   [ Aktualizováno 27. 6. 2012 12:57 uživatelem Eva Rusová ]

V pondělí 11.6.2012 se 21 žáků 8.A vydalo na 3denní školní výlet do kempu Pecka. Předpověď počasí neslibovala teplý a suchý zážitek,ale nikomu to radost nezkazilo.
Nejprve jsme od autobusu museli s batohy ujít 1 km, abychom se tam vůbec dostali:

I v kempu to vypadalo výborně:

Kemp Pecka

První příjemné překvapení nám poskytlo ubytování. Dostali jsme k dispozici 3 nádherné sruby i s vlastním sociálním zařízením:

Sruby

Nejprve jsme si trochu odpočinuli,ale brzy jsme vyrazili na menší prohlídku okolních lesů:

Procházka

Ta byla zpestřena menším podvrknutím kotníku jedné nejmenované žákyně (fotografický důkaz oné "postižené" pravé nohy přiložen):

A že pro někoho už 1.den byl náročný a pro někoho naopak:

Po příchodu následovala výborná večeře (někteří ji z neznámých důvodů vynechali) a užívání si vymožeností kempu až do večerky.

Už ale druhý den každý z žáků nemohl dospat, protože se všichni těšili na celodenní výlet. Bylo to vidět už ráno, neboť učitelé nemuseli nikoho budit a každý byl už připraven nejprve na snídani a poté i na odchod. Jen jedna nemilá věc nás potkala - z důvodu nemoci nás opustila 1 žákyně, pro kterou si po dohodě přijel její otec. A tak nás na celodenní výlet do Lázní Bělohradu vyrazilo už jen 20+2 učitelé:

Lázně Bělohrad

A když se na obzoru po pár kilometech objevilo vysněné město,

tak srdce mnohých turistů zaplesalo radostí. I prázdný žaludek se ozýval, proto jsme nelenili, naplnili ho po příchodu nějakou tou městskou krmí (někteří tedy vytáhli řízky od maminek) a "rozutekli" se po městě prohlédnout si pamětihodnosti či naopak navštívit vymoženosti moderní doby.
No ale věčeře v kempu se blížila, a proto jsme museli vyrazit na zpáteční cestu. Jenže OUHA, najednou se rozpršelo,ale my všichni jsme s tím počítali, deštníky a pláštěnky jsme vytáhli, někteří dokonce i ručníky už s sebou měli:

Ale cestou zpět nás déšť už moc nepotrápil

a za necelé 3 hodinky jsme byli zpět právě včas na další výbornou věčeři. Po odpočinutí jsme na 21.30 hod byli domluveni s místní kastelánkou na tajemnou až strašidelnou noční prohlídku místního hradu,ale z té, bohužel, žádné fotky nejsou, neboť strach z tmy nám nedovolil kromě baterek si něco dalšího vzíti s sebou. Ale kolem 23.hodiny jsme se všichni vrátili zpět,abychom po hrůznostrašných prohlídkách např. hradní mučírny usínali trochu spokojeněji s vědomím,že nás už "mučit" mohou jen učitelé ve škole.
Poslední den nás čekala opět vydatná snídaně, úklid srubů a odchod zpět na autobus naší oblíbenou zkratkou:

A že i přestup ve Dvoře Králové byl náročný....: