1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2011/12‎ > ‎j) červen 12‎ > ‎

Výtvarná dílna v Lubawce

přidáno: 25. 6. 2012 9:42, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 10. 9. 2012 10:14 ]
V rámci projektu EU "Trutnov - město draka" odjelo 11 žáků naší školy v pátek 22.6. do polské Lubawky.  Byli to žáci, kteří se podíleli také na tvorbě kašírovaných postav k akci "Už ho nesou"-viz zde.
Tentokrát měli za úkol namalovat výjevy z lubawských pověstí a polské děti malovaly trutnovské pověsti. Nejhezčí práce budou otištěny v knize pověstí a vystaveny v místní kulturním středisku.

"Po výborném obědě v místní restauraci nás vzal řidič autobusu do starobylé tkalcovské vesničky a sám nám lámanou češtinou povyprávěl, jak se dřív zpracovával len. Děti si zde mohly vše osahat, vyzkoušely si tkaní na stavu a naučily se dělat ze lnu dredy do vlasů.
Cestou zpět jsme si zazpívali v autobuse karaoke - Včelku Máju v češtině, němčině a polštině. Byla to legrace, celý den se nám moc líbil, chtěli bychom na oplátku pozvat polské děti k nám do školy."- řekla vedoucí výpravy Naďa Šťastná.