1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2011/12‎ > ‎c) listopad 11‎ > ‎

Wild Africa

přidáno: 3. 11. 2011 8:48, autor: killar@zsnachtu.cz   [ Aktualizováno 24. 6. 2012 11:03 uživatelem Eva Rusová ]
V pondělí dne 31.10.2011 se na naší škole uskutečnila velice zajímavá přednáška o hrozbách, které hrozí africkým zvířatům. Přednášku absolvovali žáci 4. - 9.ročníku, kteří viděli autentické fotografie a videa zvířat,kterým hrozí vyhynutí kvůli sportovnímu lovu. Jelikož většina žáků byla šokována chováním lidí k africkým zvířatům, učitelé věnovali určitý čas popovídání si s žáky o tom co viděli.

Předkládáme i 2 obrázky, které namalovali naši žáci + text, který byl napsán po shlédnutí přenášky žáky 9.třídy:

Dne 31.10.2011 k nám do školy přijel jeden z členů organizace Serengeti. Vyprávěl nám o divoké Africe to, co se v časopisech ani v různých dokumentech nedozvíme. Ve své prezentaci nám ukázal velmi zajímavé fotografie, které sám nafotil, dále videa, která zachycovala bezmoc zvířat proti nám lidem se zbraněmi. Při pohledu na fotografie a videa, na kterých se vraždí ubohá zvířata kvůli částem těla, se nám hrnuly slzy do očí. Někteří bohatí lidé jsou schopni si zaplatit úmrtí zvířete za obrovské peníze. Jestli to takhle půjde dál, za 10 let by tu už nemusela být žádná zvířata. Je velice smutné a alarmující, že se snažíme sebrat zvířatům ty poslední trošky z obrovských území, na kterých dříve žila. Pokud se stavba dálnic v Africe uskuteční, stane se překážkou na cestě zvířat za vodou, a tak jich hodně uhyne. Seděli jsme jako pěny a naslouchali.