1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2011/12‎ > ‎f) únor 12‎ > ‎

Lyžák 2012

Lyžařský výcvik sedmých a osmých tříd aneb až po uši ve sněhu

V neděli 12. 2. se skupina odvážných horalů ze sedmé a osmé třídy odhodlala opustit pohodlí školních lavic a vydala se vstříc odlehlé maloúpské osadě s názvem Niklův vrch. Zde na nás čekala malebná bouda Satelit, kde jsme se ubytovali, a bouda Grizzly s příjemným personálem a skvělou paní kuchařkou, která pro nás vždy měla výborné jídlo a upřímný úsměv.
Podmínky na Niklově vrchu byly vskutku horské. V pondělí a úterý jsme lyžovali celý den naplno, především v úterý nám počasí přálo. Všichni, včetně těch, kteří stáli na lyžích poprvé, na konci druhého dne úspěšně sjížděli obě sjezdovky a poradili si i s nelehkými úkoly a cvičeními pro zdokonalení techniky. Ve středu ale přepadla Krakonoše špatná nálada a přetrvala až do pátku. I přesto, že jsme kvůli technickým potížím nemohli lyžovat, jsme ve středu nezaháleli a vydali se na výlet do Spáleného Mlýna zpestřený spoustou soutěží a her.
Ve čtvrtek všichni účastníci výcviku statečně absolvovali závody ve slalomu, které byly značně ztížené tím, že jsme sjezdovku museli vyšlapat po svých a cestou si ještě udupat dráhu v asi 30 centimetrech prašanu. Výkony závodníků byly opravdu obdivuhodné, nejlepší byli patřičně odměněni.
Slíbený výlet do blízkého lyžařského střediska SkiMU byl špatným počasím a dokonce dvěma lavinami silně ohrožen, ale skupinka odvážlivců se nenechala odradit a vydala se do Horní Malé Úpy v pátek dopoledne. S ostatními jsme se mezitím postarali o propagaci školy a postavili „reklamního sněhuláka“.
Zbylý program zahrnoval poučné přednášky o lyžařské výzbroji, výstroji a technice a také mnoho společenských her, na které budeme všichni nějaký čas vzpomínat. V pátek jsme téměř zklamaně zjistili, že laviny, které nás ve čtvrtek odřízly od civilizace, jsou již odklizeny, a tak nám nezbývalo, než se rozloučit a vydat se zpět do Trutnova. Tváře ošlehané horským vichrem a skvělé zážitky nás ale budou hřát ještě dlouho.

Za všechny horaly napsala Eliška