1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2011/12‎ > ‎i) květen 12‎ > ‎

Přespání 9.A ve škole

přidáno: 28. 5. 2012 15:42, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 24. 6. 2012 10:21 uživatelem Eva Rusová ]

Ve dnech 25.5. až 26.5. z pátka na sobotu se celá naše třída zúčastnila přespání ve škole v doprovodu paní učitelky Blanky Brožové. Po příchodu do školy v 17 hod jsme se zabydleli v bytě po bývalém panu školníkovi a připravili jsme si ve třídě prostor na intersociální aktivity, jež pro nás nachystala p.uč.. Akce pak začala bezvadnými hrami, u kterých jsme se všichni vzájemně více poznávali a také pobavili. U každé aktivity jsme se dost nasmáli. Zkusili jsme také vážnější témata – např. být k sobě upřímní v horkém křesle pro hosta, zda umíme sebe či druhé pochválit, nebo jak jsme na tom se svým sebevědomím. Na školní zahradě jsme si také opekli vuřty. Počasí nám přálo a u ohně bylo příjemně. Po baště nás už p.uč. nahnala do tělocvičny, kde jsme ve dvojicích skládali básně na šest předem daných slov (škola, mimino, život, peníze, radost, láska). Ty nejpovedenější si můžete přečíst viz dole. Mezitím p.uč.připravila na školních chodbách noční dobrodružnou hru jen za svitu svíček, u které šlo kromě překonání strachu ze tmy  i o inteligenci, paměť, taktiku i rychlost zároveň. Za odměnu jsme si po „stezce odvahy“ zařádili i zaploužili při diskotéce. No a pak už se zavelelo do hajan. V noci se nám sice nechtělo vůbec spinkat - povídali jsme až do půl čtvrté ranní. I přesto jsme byli ráno po společné snídani natěšeni na další zábavné hry trvající do 11 hodin. Pak už jsme jen vše uklidili a plni nových zážitků odcházeli domů. Paní učitelka byla úplně skvělá a my jsme jí velice vděční, že s námi tuto senzační akci podnikla. DĚKUJEME!!!

                                                                                                                                                       Za třídu 9.A Lucka Klicperová
 
 
 

Přespání 9.A ve škole 25.-26.5.2012

 
 
 
 
 
Básničky: 1.Škola je život, peníze jsou radost, od pradávna je tu kráska, lidé nazývají ji láska. Peníze jsou sázka, ale život to je láska. Škola je povinnost,  ale mimino je radost. (Karolína a Pepa)

2. Naše škola dělá radost, pro mnohé je to však starost, panuje tu život a láska, pro všechny je Blanka kráska, stojí to však peníze a úsilí, žádné mimino nechť nepozná násilí. (Dominika a Martin)

3. Mimino, proč stále brečí?, protože jeho matka se ve škole učí. Myslela si, že to bude jenom radost, ale je to velká starost. Láska je krásná a mocná, život je tvrdý a krutý, peníze nejsou vždy důležitý. (Verča a Renda)

4. Láska to je jedna velká sázka, někdy trvá krátce jako radost, jedna krásná krátká mladost. Končí pro nás jedna éra - škola, ta, kterou jsme milovali i nesnášeli, ale je to škoda. Život, to je jeden velký pilot, občas se zřítí, občas stoupá vzhůru. Přál by sis mimino? Nezapomeň na peníze, bez nich dnešní život už nelze žít..... .(Lucka a Séba)

5. Život bez lásky není žádná radost, ale jen velká starost, je to jako škola bez peněz a mimino bez plenek. (Anička a Honza)

6. Byl jednou jeden muž a měl v ruce kuš, A pak byla jedna žena, která krásné vlasy měla. Muž byl velmi krásný i žena byla kráska, stala se z toho láska. A tak život šel dál a lehký vánek vál. Znenadání mimino bylo, krásně se to dítě chvělo. Peníze však nebyly a tak krávu zabili. A když začala škola, synek neměl ani na vola. (Monika a Pavel)Comments