1) Škola‎ > ‎Úspěchy žáků‎ > ‎2011/12‎ > ‎

11 11 Logická olympiáda 2011

přidáno: 29. 11. 2011 12:48, autor: killar@zsnachtu.cz   [ Aktualizováno 16. 8. 2012 12:13 uživatelem Eva Rusová ]

Logická olympiáda (viz odkaz) je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Za naši školu v kategorii A (první stupeň ZŠ) se zúčastnil Dominik Killar z 5.A.

Olympiáda se skládá celkem ze 3 kol:

1) Nominačního kola (letos se ho zúčastnilo celkem 32 300 žáků a studentů, kolo proběhlo začátkem října). Nejlepší řešitelé postoupili do krajského kola. Dominik skončil na 674. - 717.místě a postoupil mezi 24 nejlepších v kraji.

2) Krajského kola Královéhradeckého kraje se zúčastnilo nejlepších 24 účastníků. Konalo se v listopadu v Hradci Králové a  Dobrušce. Dominik skončil na 3.místě a postoupil do finále.

Pořadí Příjmení Jméno Škola Kvantil
1. Solař Filip ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové 100.00
2. Kratochvílová Kristýna ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové 95.83
3. Killar Dominik ZŠ, Náchodská 18, Trutnov 91.67
4. Hlávková Kateřina ZŠ, Slatina nad Zdobnicí 45, Slatina nad Zdobnicí 87.50
5. Ceeova Tereza ZŠ, Bezručova 1468, Hradec Králové 83.33
6. Macháček Vojtěch ZŠ, Bezručova 1468, Hradec Králové 79.17
7. Kubánek Jan ZŠ a MŠ, Lovčice 73, Lovčice 75.00
8. Vítová Anna ZŠ, M. Horákové 258, Hradec Králové 70.83
9. Šenkeřík Adam ZŠ, Bezručova 1468, Hradec Králové 66.67
10. Kulichová Michaela ZŠ, Komenského 339, Žacléř 62.50
11. Bláha Vojtěch ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové 58.33
12. Nováková Helena ZŠ, Komenského 828, Týniště nad Orlicí 54.17
13. Stříhavková Kamila ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové 50.00
14. Pažout David ZŠ, Železnická 460, Jičín 45.83
15. Jehlička David ZŠ a MŠ, Okružní 32, Špindlerův Mlýn 41.67
16. Bubeníčková Michaela ZŠ, Třída SNP 694, Hradec Králové 37.50
17. Perthen Ervín ZŠ, M. Horákové 258, Hradec Králové 33.33
18. Pamánková Martina ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové 29.17

Další řešitelé krajského kola (bez pořadí):
  Příjmení Jméno Škola  

Blažek Michal ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové

Honejsek Vojtěch ZŠ, Železnická 460, Jičín

Horák Michal ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové

Ježek Jakub ZŠ a MŠ, Černčice 22, Nové Město nad Metují

Novák Jakub ZŠ a MŠ Josefa Gočára, Tylovo nábřeží 1140, Hradec Králové

Procházka Pavel ZŠ, Třída SNP 694, Hradec Králové

3) Finále se konalo v Praze dne 28.11.2011 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. V jeho kategorii se finále zúčastnilo 65 nejlepších řešitelů ze všech krajů České republiky. Dominik skončil na 15.místě.

Fotogalerie z finále: odkaz1, odkaz2.

Zajímavý článek vyšel na ihned.cz.

 

Celkové výsledky finále:

A - žáci prvního stupně základních škol (1. – 5. třída)

Misto Jméno Příjmení Škola Adresa Město Třída

1 Nora Prokešová ZŠ Dukelských hrdinů Moskevská 25 Karlovy Vary 5. A

2 Jan Kačenka ZŠ Školní 277 Tuchlovice 5. -

3 Jan Brada 14. ZŠ Zábělská 25 Plzeň 4. B

4 Ondřej Med ZŠ Havlíčkova 71 Jihlava 5. A

5 Miroslav Jára ZŠ a MŠ Tyršova 446 Nymburk 5. A

6 Tomáš Kreuzinger Fakultní ZŠ Hálkova 4 Olomouc 5. C

7 Karel Chwistek ZŠ Otická 18 Opava 4. B

8 Ondřej Němec ZŠ Náměstí 28. října 1708 Tišnov 5. C

9 David Klement ZŠ Kuncova 1580 Praha 5 - Stodůlky 5. B

10 Václav Trpišovský ZŠ Kutnohorská 181 Červené Pečky 4. -

11 Hung Do ZŠ E. Krásnohorské 8/3084 Ústí nad Labem 5. B

12 Michal Pácal ZŠ T.G.Masaryka Školní 556 Poděbrady 5. -

13 Jana Geržová ZŠ a MŠ A. Kučery 1276/20 Ostrava - Hrabůvka 5. A

14 Jiří Heller ZŠ Pod Marjánkou 2/1900 Praha 6 - Břevnov 5. A

15 Dominik Killar ZŠ Náchodská 18 Trutnov 5. A

16 Emil Javůrek ZŠ a MŠ ANGEL Angelovova 3183/15 Praha 4 - Modřany 5. C

17 Jáchym Heroudek ZŠ Pod Zahrádkami 120 Rosice 5. A

18 Jan Sedlář ZŠ Sirotkova 36 Brno 5. -

19 Jan Obořil ZŠ Heyrovského 32 Brno 5. B

20 Jakub Horský ZŠ Sirotkova 36 Brno 5. C

21 Andrea Waltová ZŠ Na Jordáně 1146 Přeštice 5. -

22 Lucie Králová ZŠ Magic Hill Žižkova 233 Říčany 5. -

23 Ondřej Kučera ZŠ a MŠ J. Železného sídliště Svobody 24/79 Prostějov 5. A

24 Jakub Červenák ZŠ jazyků Libušina 31 Karlovy Vary 5. A

25 Kristýna Kratochvílová ZŠ a MŠ Josefa Gočára Tylovo nábřeží 1140 Hradec Králové 5. B

26 Matouš Marek ZŠ Náměstí Curieových 2/886 Praha 1 5. M

27 Matěj Slováček ZŠ Velká Dlážka 5 Přerov 5. B

28 Markéta Smutná Svobodná ZŠ Rybářská 35 Jablonec nad Nisou 5. -

29 Barbora Dohnalová ZŠ Úvoz 55 Brno 5. B

30 Eduard Csölle ZŠ Bulharská 1532/23 Ostrava - Poruba 5. B

31 Josef Krajhanzl ZŠ Hálkova 591 Humpolec 5. C

32 Karolína Frejlichova ZŠ a MŠ Tyršova 913 Frenštát p. R 5. B

33 Matyáš Hlavinka ZŠ a MŠ Křídlovická 30b Brno 5. A

34 Nikola Macháčová ZŠ a MŠ El. Krásnohorské 2254 Frýdek-Místek 5. B

35 Ngoc hung Hoang ZŠ Stříbrnická 3031/4 Ústí nad Labem 5. B

36 Marek Heide ZŠ Stříbrnická 3031/4 Ústí nad Labem 5. A

37 Ondřej Hrůzek ZŠ Koryčanské Paseky Sevastopolská 467 Rožnov p. Radhoštěm 5. -

38 Štěpán Hartman ZŠ Kvítková 4338 Zlín 5. B

39 Jan Kaifer ZŠ Žitomířská 885 Český Brod 5. A

40 Filip Solař ZŠ a MŠ Josefa Gočára Tylovo nábřeží 1140 Hradec Králové 5. B

41 Matěj Dvořák ZŠ Na Planině 1393 Praha 4 - Krč 4. B

42 Štěpán Šafr ZŠ Komenského 100 Holice 5. A

43 Marek Urban ZŠ Podbělohorská 26/720 Praha 5 - Smíchov 5. A

44 Jonáš Havelka ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Školní 108 Hrdějovice 5. -

45 Radek Režnar ZŠ a MŠ Dvořákova 37 Opava - Malé Hoštice 5. A

46 Vít Gardoň ZŠ Rožmitálská 419 Březnice 5. -

47 Lukáš Nejezchleb ZŠ Staňkova 128 Pardubice 5. A

48 Veronika Špačková ZŠ a MŠ Olomouc Nedvědova 17 Olomouc 5. A

49 Jan Mach ZŠ UNESCO Komenského náměstí 350 Uherské Hradiště 4. B

50 Tomáš Bajer ZŠ Dukelská 1112 Mladá Boleslav 5. B

51 Gabriela Hladká ZŠ J. A. Komenského 414 Čelákovice 4. A

52 Michaela Kašparová ZŠ a MŠ Šindlovy Dvory 40 České Budějovice 5. -

53 Vojtěch Turland ZŠ Krásného 24 Brno 5. C

54 Jaroslav Hradil ZŠ Přerov U tenisu 4 Přerov 5. B

55 Vilém Gutvald ZŠ a MŠ Roztoky, V Zahrádkách 230 Křivoklát 4. -

56 Vojtěch Mohelník ZŠ Bulharská 1532/23 Ostrava - Poruba 4. A

57 Marek Spilka ZŠ a MŠ Dobratice 58 Dobratice 4. -

58 Luboš Gardoň ZŠ Rožmitálská 419 Březnice 5. A

59 Marek Bedřich ZŠ Krásovy domky 989 Pelhřimov 5. A

60 Vojtěch Hypša ZŠ Máj II Miroslava Chlajna 23 České Budějovice 5. A

61 Jakub Svoboda ZŠ Husova 579 Náměšť nad Oslavou 5. A

62 Viktorie Wolfová ZŠ 28. října 1157 Neratovice 5. B

63 Štěpán Šemro ZŠ sv. Voršily v Praze Ostrovní 9/2070 Praha 1 4. B

64 Ondřej Belák ZŠ Barvířská 38/6 Liberec 3 5. A

65 Jan Pavlik ZŠ Kostelní nám. 21 Mor.Třebová 5. A

 

Comments