1) Škola‎ > ‎Úspěchy žáků‎ > ‎2011/12‎ > ‎

11 11 Okresní přebor škol v šachu

přidáno: 29. 11. 2011 11:57, autor: killar@zsnachtu.cz   [ Aktualizováno 16. 8. 2012 12:14 uživatelem Eva Rusová ]

V úterý 29.11.2011 byla naše škola pořadatelem OKRESNÍHO PŘEBORU ŠKOL V ŠACHU. Turnaje se ve 3 kategoriích celkem zúčastnilo 8 družstev ze 7 škol okresu Trutnov. Hrálo se tempem 25 minut na partii a hráče. Bylo sehráno celkem 80 partií za účasti 35 šachistů a šachistek našeho okresu. Naše škola obsadila 2 kategorie a to takto:
1) v kategorii škol 1.stupně ZŠ (1.-5.ročník) naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Taláb Martin (3.A), Kuhn Marek (3.A), Taláb Tomáš (5.A) a Vaněk Petr (3.A). Jelikož se do této kategorie žádná jiná škola nepřihlásila, stalo se družstvo okresním přeborníkem s právem postupu do krajského kola. To se uskuteční 25.1.2012 v Hradci Králové.

2) v kategorii škol 2.stupně ZŠ (6.-9.ročník) naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Braun Jan (7.A), Kudová Dagmar (8.A), Škoda Jiří (8.A) a Škoda Adam (8.A). Jelikož se do této kategorie žádná jiná škola nepřihlásila, stalo se družstvo okresním přeborníkem s právem postupu do krajského kola.

3) v kategorii studentů a žáků středních škol se přeboru zúčastnilo celkem 6 družstev, která bojovala o 2 postupová místa. Turnaj byl velice vyrovnaný a o konečném pořadí na prvních místech rozhodovalo až poslední kolo, dokonce i poslední partie. Šťastným postupujícím se nakonec stalo družstvo Gymnázia a SOŠ z Hostinného a Gymnázium Vrchlabí.
Konečné výsledky:

Pořadí na jednotlivých šachovnicích:

Nejlepší družstva i jednotlivci na jednotlivých šachovnicích byli odměněni - poháry, diplomy a věcné ceny.
Fotogalerie z celé akce je k dipozici zde:

Rozbalovací pole