1) Škola‎ > ‎Úspěchy žáků‎ > ‎2011/12‎ > ‎

12 02 Velká cena v šachu

přidáno: 4. 2. 2012 13:30, autor: killar@zsnachtu.cz   [ Aktualizováno 16. 8. 2012 12:17 uživatelem Eva Rusová ]

Hlavní budova se proměnila k nepoznání. Jiné soboty chodby osiřely a rozhostilo se ticho. Jinak ale tomu bylo tuto sobotu (4.2.2012), kdy se budova otevřela mladým nadějných šachistům z celého Královéhradeckého kraje. Pořádala se tu totiž 4. Velká cena mládeže Královéhradeckého kraje v šachu. Na tuto významnou krajskou soutěž si přijelo zahrát 87 šachistů a šachistek ve věku do 15 let. Turnaje se zúčastnilo i 12 hráčů z Polska. Trutnov zde reprezentovalo celkem 17 šachistů, z toho plných 12 hráčů bylo z naší školy! Někteří už hrají za místní Lokomotivu Trutnov,ale pro některé naše žáky to bylo první setkání s turnajem takovéto kvality - Kudová D. (8.A) a Adam M. (7.A). Z našich žáků byl nejúspěšnějším hráčem Kuhn M. ze 3.A, který z 23 hráčů v kategorii do 10 let obsadil vynikající 5.místo se ziskem 4,5 b. ze 7 partií.
Je nutné poděkovat i našim ochotným kuchařkám, které všem dětem připravily velmi chutné jídlo. Po obědě tedy mohl turnaj v pohodě pokračovat a byl zakončen kolem 15.hodiny závěrečným předáním pohárů, diplomů, medailí a cen všem zúčastněným.
A jak turnaj dopadl? No přeci výborně! Nikomu se nic nestalo, neztratilo a všichni odjížděli z naší školy spokojeni.