1) Škola‎ > ‎Úspěchy žáků‎ > ‎2012/13‎ > ‎

Okresní kolo biologické olympiády

přidáno: 29. 3. 2013 15:20, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 10. 10. 2013 9:46 uživatelem Eva Rusová ]

Ve středu 27.3. proběhlo okresní kolo v biologické olympiádě - kategorie C na zdejším trutnovském gymnáziu. Sešlo se zde celkem 26 soutěžících. Naši školu reprezentovali tři žáci, všichni z 8.A: Anna Burdová, Nikola Klečáková a Jan Braun. Nutno podotknout, že na podobné olympiádě byli poprvé. Postup v soutěži byl shodný se školním kolem, takže představu o tom, co je čeká, měli. Odbyli si tedy nejprve testovou část, pak laborovali s listy kosatce, kde se měli zabývat průduchy v pokožce listu, a nakonec poznávali předložené rostliny a živočichy. Do okresního kola si navíc přinesli své předem vypracované vstupní úkoly, bez kterých by do okresu nemohli postoupit. A jak se vlastně našim reprezentantům v přírodopisné olympiádě vedlo? Na poprvé neskončili vůbec špatně. Musíme si totiž uvědomit, že do kategorie C spadají nejen žáci 8. a 9. ročníků ZŠ ale i žáci příslušných ročníků víceletých gymnázií, kde jak známo, je kladen obecně větší nárok na probírané učivo. No a konkurence z gymnázií byla dost velká.

Nejlépe se z naší trojice soutěžících umístila na slušném 16. místě Anička Burdová, za což jí gratulujeme!! Zbylí dva soutěžící poslední také nebyli. Ostatně posuďte sami z přiložené výsledkové listiny. Všem třem žákům naší školy patří poděkování za reprezentaci i velká pochvala za chuť zkusit něco nového a bojovat o hezké umístění!!!

B. Brožová

Okresní kolo BiO 2012-2013