1) Škola‎ > ‎Úspěchy žáků‎ > ‎2012/13‎ > ‎

Není nad to si pořádně ŠPLHNOUT !

přidáno: 14. 2. 2013 10:00, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 10. 10. 2013 9:45 ]

Ve čtvrtek dne 15. února 2013 proběhlo Okresní a Krajské kolo ve šplhu družstev starších žáků a žákyň a středoškoláků. Tato akce proběhla stejně jako v loňském roce v tělocvičně Základní školy Rudolfa Frimla. Naší školu reprezentovalo družstvo dívek i chlapců.

Dívky šplhaly na tyči do výšky 4,5 m, chlapci pak stejnou výšku, ale na laně a bez přírazu, což je fyzicky pro tuto věkovou skupinu velmi náročné. Každé družstvo bylo složeno ze 4 závodníků (závodnic), přičemž do soutěže byly započítávány výkony 3. nejlepších. Každý reprezentant školy mohl využít 4 měřených pokusů, 2 nejlepší pak byly sčítány (hodnoceny). Bojovnost našich závodníků byla příkladná, protože všichni využili maximálního počtu závodních pokusů.

Je úžasné, že „vyslancům“ naší malé školy se podařilo získat titul krajských přebornic – v kategorii dívek, chlapci pak ve své kategorii obsadili vynikající 2. místo.

Umístění našich žáků v jednotlivcích:

-          Anna Burdová                 - 2. místo

-          Pavlína Šupíková            - 3. místo

-          Aneta Švarcová               - 4. místo

-          Kateřina Přívratská         - 5. místo (v loňském roce 3.)  = úžasná vyrovnanost všech závodnic

o   Roman Mementovský         - 4. místo

o   Jan Jankovič                      - 5. místo

o   Martin Hošek                     - 8. místo

o   Rudolf Horák                      - 9. místo

Všem našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Nejen, že si slušně pošplhali, navíc si i pořádně šplhli!!!

Zdeněk Švarc