1) Škola‎ > ‎Úspěchy žáků‎ > ‎2014/15‎ > ‎

Jsme okresní vítězové i ve stolním tenisu !!!

přidáno: 11. 3. 2015 13:25, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 4. 5. 2015 9:40 ]

Ve středu 11. března 2015 proběhlo Okresní kolo ve stolním tenisu kat. III (6. – 7. tříd) chlapců a dívek a kat. IV (8. – 9. tříd) také chlapců a dívek v naší poříčské základní škole.

Jako pořádající škola jsme  vyslali naše reprezentanty do všech kategorií.

Podařilo se nám získat celkem tři putovní poháry, jinými slovy – získali jsme  tři tituly okresních přeborníků. Bylo to v kategoriích III. dívek a obou kategorií IV.

K nejsnadnějšímu vítězství se dostalo družstvo našich mladších děvčat.  Přestože v této kategorii byla přihlášena dvě družstva, nakonec se k prezenci žádné družstvo nedostavilo! Naše družstvo nakonec sehrálo alespoň exhibiční utkání proti družstvu starších dívek složených z týmů ZŠ Radvanice a naší školy. Výsledek tudíž není důležitý, ale pro úplnost uvádím, že zvítězilo družstvo našich mladších dívek.

Starší dívky musely o své vítězství urputně bojovat s družstvem ZŠ Radvanice. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná – vítězilo se jen nejtěsnějším rozdílem.

Vítězství našich starších chlapců bylo také velmi vydřené. S týmem DDŠ Horní Maršov naši chlapci sehráli velmi vyrovnaná utkání, kdy v jeho průběhu již byli obrazně řečeno na lopatkách. Po prvním kole zápasů a následující čtyřhře jsme totiž prohrávali 1 : 3! Soupeři tudíž ve druhém kole dvouher stačilo uhrát pouze jedno vítězství (hraje se na 4 vítězná utkání). Naši starší žáci však v tomto kole neskutečně zabojovali a nakonec zvítězili 4 : 3 (viz výsledky v přiložených tabulkách).

Nutno ještě doplnit, že mladší chlapci se umístili na 4. místě.  Jejich soupeři byli velmi kvalitní týmy a s výjimkou jednoho je nakonec porazili.

Děkujeme všem našim reprezentantům!!!

Ml. dívky         - Zuzana Janečková, sestry Kateřina a Sofie Karászovy

Ml. chlapci      - Martin Taláb, Dominik Linhart, Standa Horák, David Horák