2) Výuka‎ > ‎Předměty‎ > ‎Cizí jazyk‎ > ‎

Amor en la escuela

přidáno: 11. 6. 2014 10:53, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 8. 7. 2014 11:57 ]
Poslední tři hodiny jsme na španělštině natáčeli video-podívejte se zde.
Je to takový malý film, ve kterém máme všichni nějakou roli (až na lidi, kteří se natáčení z různých důvodů neúčastnili, samozřejmě). Autorkou scénáře není nikdo jiný než paní učitelka Patková, která má také na svědomí profesionálně působící kameru. Bez ní by to prostě nešlo. 
Ale teď k samotnému příběhu, jež nese trefné jméno Amor en la escuela. Hlavními hrdiny příběhu jsou Honza a nová žákyně Anička. Samotný děj je poměrně prostý, což mu ale vůbec neubírá na kouzlu. Anička se přistěhovala do Trutnova z Prahy. Se změnou místa bydlení souvisí i změna školy. Anička se první den ve škole seznámí se svými spolužáky a jak se zdá, okamžitě padne do oka Honzovi, o čemž svědčí to, že když řekne, že má zítra narozeniny, Honza bez váhání řekne, že ji políbí a zatahá ji za ucho (španělský zvyk). S tím, že se mu Anička líbí, se později svěří v šatně Teemovi, kterého naopak Anička moc nezaujala. Zhruba tou dobou si také Anička povídá s Markétou v dívčí šatně, kde se zase Anička svěří, že se jí líbí Honza. Markéta, které se Honza moc nelíbí, prozradí, že se jí víc líbí Teemo, jež se zase nelíbí Aničce. Později toho dne, když si Anička dělá úkoly z angličtiny, si k ní sedne Honza a po chvilce povídání jí vyzná lásku. Anička jeho vyznání ocení, protože se jí také líbí. Nakloní se, dají si pusu a... HAPPY END. V jednoduchosti je krása, ne?
Všichni doufáme, že se vám bude náš film líbit. Zvlášť v to doufáme já (čili Markéta) s Viktorem, protože jsme ho společně stříhali a na reakce jsme opravdu zvědaví, ale to nejspíš všichni, kdo se na něm podíleli. Ráda bych téhle příležitosti také využila k tomu, abych poděkovala paní učitelce Patkové, a myslím, že mluvím za celou třídu, za to, že s námi na španělštině dělá věci jako je tahle a dělá tak hodiny mnohem zajímavější a zábavnější. Takže děkuji za sebe i za všechny.
Markéta Beranová 
Comments