2) Výuka‎ > ‎Předměty‎ > ‎Informatika‎ > ‎2011/12‎ > ‎

Informační gramotnost

přidáno: 20. 6. 2012 2:38, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 16. 8. 2012 13:00 uživatelem Eva Rusová ]

 

Žáci 5. a 9.tříd se letos zúčastnili testování informační gramotnosti, kterou pod názvem GEPARD organizuje společnost SCIO.

O projektu:

Gepard (Evaluace informační gramotnosti) je projekt zaměřený výrazně do oblasti práce s informacemi, tj. na "informační gramotnost" jako takovou, vztahuje se již k žákům na základní škole a uplatňuje se pak po celý život.
Technické použití ICT jako nástroje je do jisté míry méně důležité než jeho smysl: práce s informacemi, jejich získání, zpracování a předání dalším osobám.Počítač předkládá každému žákovi „jedinečnou“ verzi testu, kde se volba položek odvíjí podle úspěšnosti odpovědí na položky předcházející. Umožňuje porovnat výsledky žáků i v případě, že jejich test obsahoval různé úlohy.

V testech IG jsou sledovány dovednosti a schopnosti pracovat s informacemi, a to v následujících oblastech:

 

Obsahově úlohy zkoumají dovednosti napříč všemi předměty vyučovanými na základních školách. Tematicky odpovídají zájmům cílové věkové kategorie.

Výsledkem je zařazení do kategorie 1 až 5 podle dosažené úrovně dovedností.

Výhodou takového vykazování výsledků je, že umožňuje dlouhodobě sledovat rozvoj znalostí a dovedností žáka, a to nikoli jen na základě prostého srovnání s ostatními či součtového skóre.

VÝSLEDKY NAŠICH ŽÁKŮ

Proběhlo 1 a 2.testování, kterého se za naši školu zúčastnilo celkem 39 žáků.

Prvního testování se zúčastnila pouze 9.třída, druhého zase naopak jen 5.A.
 
 
 
 
Comments