CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví.

O PROJEKTU

Mezi velké problémy dnešní doby, který se odráží i ve škole, patří ten, že děti málo čtou. Přitom čtení knih je velmi důležité pro rozvoj fantazie, rozšiřování slovní zásoby, nácvik četby, pravopis, čerpání informací a mnohých dalších. Proto se ptáme, jak můžeme vztah dětí ke knížkám změnit? Podporujeme čtení během hodin českého jazyka a v ostatních předmětech, ve školní družině i ve školním klubu. Žáci si mohou kdykoliv přijít půjčit knihu do školní knihovničky, kde si každý najde tu svou. Jsme rádi, že ji máme, protože jsou tak knihy dostupné opravdu pro všechny. Vše však začíná v rodině. Pokud se rodičům podaří vzbudit ve svých potomcích čtenářské nadšení v raném věku, máme vyhráno! Líbí se nám myšlenky obecně prospěšné společnosti „Celé Česko čte dětem“, které stojí na těchto stavebních kamenech:

  • Společné čtení napomáhá budovat pevné vazby v rodině.
  • Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví.
  • Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem.
  • My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti číst".
  • Stačí 20 minut denně. Každý den.

Více informací o tomto projektu najdete na webových stránkách celeceskoctedetem.cz. Prohlédnout si tu můžete i spoustu zajímavých odkazů, soutěží, recenzí i audioknih, které jsou zdarma k poslechu.
Pojďme změnit trend a vychovejme co nejvíce čtenářů!