Archeopark Všestary

V úterý 16. dubna jsme se s žáky šestých tříd vydali autobusem na dějepisnou exkurzi do Archeoparku pravěku Všestary. Všichni jsme si museli přivstat, neboť odjezd od školy byl naplánován už ve čtvrt na osm. V archeoparku jsme měli objednané dva edukační programy. První z nich nás seznámil s výzbrojí a taktikou římské armády, dozvěděli jsme se, jak se vojákům žilo během válečného tažení, a děti si také na vlastní kůži vyzkoušely pochod ve vojenském útvaru. Poté nás čekalo seznámení s životem v pravěku. Žáci si vyzkoušeli práci s dřevěnými motykami a kamennou sekerou, mletí obilí a hod dřevěným oštěpem. Postupně jsme si prošli rekonstrukce obytných a hospodářských budov pravěkého období. Po celou dobu naší návštěvy se nám v archeoparku věnovali dva průvodci, kteří naši prohlídku doplnili poutavým výkladem a ochotně odpověděli na všechny naše dotazy. Věříme, že se tato exkurze všem líbila a žákům osvětlila nejstarší období lidských dějin.

J. Kroužková, L. Rosiová, I. Šílová