Podporujeme vznik zázemí komunitního pozemku v Poříčí, přidejte se i vy

Při ZŠ Náchodská v Trutnově fungují druhým rokem třídy Montessori, které se od nového školního roku rozrostou o třetí trojročí. V tomto trojročí (7. - 9. třída) se děti dle Montessori zapojují se prakticky do života kolem sebe: kromě intelektuální práce ve škole se účastní aktivit mimo školu i práce pro komunitu. Blízko školy jsme našli opuštěný pozemek, který je pro tyto aktivity ideální. Nazvali jsme ho Motýlí zahrada.

Abychom s dětmi tuto zahradu mohli celoročně používat pro výuku i komunitní akce, potřebujeme pořídit odpovídající zázemí - tzv. Třídu na kolečkách. Jedná se o 2 maringotky: jedna by měla být připravená již od září 2020 k výuce, druhá maringotka ve stavu, kdy ji naši žáci sami se svými doposud nabytými znalostmi a průběžně získávanými dovednostmi do použitelného stavu teprve promění.

Začátky jsou vždy těžké, a proto se ani my neobejdeme při pořizování maringotek bez finanční pomoci našich příznivců, ale i těch, komu záleží na kvalitě nabízeného vzdělávání v regionu a zároveň rádi podpoří vznik nové komunity.

Děkujeme za podporu!

https://www.darujme.cz/projekt/1203044

Naďa Kalousková


 

Video