Vyhodnocení sběrové akce

Po celý školní rok se většina našich žáků účastnila sběru kaštanů, plechovek, baterií a papíru. Všem sběračům patří za jejich úsilí obrovský dík a také obdiv za to, s jakým nasazením se tohoto úkolu zhostili. Poděkování patří i p. uč. Šilingovi, který zajišťoval odvoz sebraného materiálu a evidoval u jednotlivých žáků jeho odevzdané množství. S blížícím se koncem školního roku jsme provedli konečné sčítání, abychom mohli odměnit ty nejlepší. Odměněni byli vždy tři nejlepší sběrači jednotlivých druhů surovin a dále žáci, kteří v souhrnném počtu dosáhli více než 500 bodů. Tradičně jsme také vyhodnotili mezitřídní soutěžení ve sběru papíru. Celkové množství papíru, které žáci jednotlivých tříd odevzdali, jsme přepočetli na jednoho žáka tak, aby nebyly v nevýhodě méně početné třídy a tři nejlepší třídní kolektivy byly odměněny dortem - v letošním školním roce se na pomyslných stupních vítězů umístily třídy 6. A, 4. A a 3. B.

Celoroční soutěž ve sběru letos ovládli žáci 6.A, kteří získali v přepočtu na žáka celkem 174,5 bodů před 4.A (154,48 bodů) a 5.A (146,2 bodů). Mezi jednotlivci zvítězil Honza Ondráško ze 3.B, který získal úctyhodných 755 bodů, na druhém místě skončil Jakub Štejfa ze 7.A (711 bodů) a na třetím Mirek Brokeš ze 3.B (689,9 bodů). Skupina 47 nejlepších sběračů nakonec za odměnu absolvovala v úterý 28. května výlet do FlyZone Parku v Hradci Králové.

I.Šílová