Výlet na Sněžku

Září – zpátky do lavic. To ale úplně neplatí pro žáky třetích tříd. Využíváme nádherného počasí a vydáváme se do našich nejvyšších hor – Krkonoš. Cesta autobusem do Pece pod Sněžkou netrvá příliš dlouho, takže než se stačíme rozkoukat, už si to šlapeme směrem k lanovce. Náš cíl je jasný – Sněžka. Necháváme se unášet krásnou a nezkaženou přírodou, kterou sledujeme z ptačí perspektivy. Nahoře nám lehce pročesává vlasy svěží vítr. Musíme se posilnit na zpáteční cestu, kterou už budeme zdolávat po svých. Prohlédneme si poštovnu, kapličku, pokocháme se výhledy na Polsko a Čechy a opatrně scházíme Obřím dolem do Pece. Kamenná cesta nás bezpečně dovedla zpátky k autobusu. Po cestě jsme si sdělovali, co všechno jsme dnes zažili, o čem budeme vyprávět i doma. A že toho bylo. Už se moc těšíme na další dobrodružství.

P. Endrychová, J. Romanová a žáci třetích tříd